Archiwalna Strona Powiat Myśliborski
Z uwagi na kwarantannę pracowników Wydziału Komunikacji w Myśliborzu, wszelkie podania/wnioski należy wrzucać do przygotowanej urny, która znajduje się przy wejściu do budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Północnej...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

AKTUALNOŚCI

2014-11-28 11:21:18

Zapraszamy pracowników usług pozamedycznych (fryzjerzy, kosmetyczki, tatuażyści) oraz sektora ochrony zdrowia na szkolenia w zakresie prewencji HCV

17.11.2014r. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego–PZH oraz Główny Inspektorat Sanitarny rozpoczął cykl szkoleń w ramach Projektu 5 pt. „Edukacja pracowników wybranych zawodów zwiększonego ryzyka transmisji zakażeń krwiopochodnych i ogółu społeczeństwa w zakresie prewencji (HCV, HBV, HIV)”, realizowanym w ramach Programu „Zapobieganie zakażeniom HCV”.

W ramach Projektu w latach 2014 i 2015 na terenie 11 województw odbędzie się
55 szkoleń dedykowanych pracownikom sektora usług pozamedycznych, wykonujących zabiegi z naruszeniem ciągłości tkanek (tj. salonów kosmetycznych, tatuażu, studiów fryzjerskich) oraz 22 szkolenia dla pracowników sektora ochrony zdrowia.

Na stronie www.szkoleniehcv.pzh.gov.pl znajduje się lista kursów wraz z adresem i terminem ich realizacji. Wystarczy wejść, wybrać miasto, dogodny termin i zarezerwować miejsce. Szkolenia są finansowane ze środków Programu „Zapobieganie zakażeniom HCV”. Serdecznie zapraszamy!

Realizacja szkoleń Projektu „Zapobieganie zakażeniom HCV” ma na celu:

  • Zwiększenie skuteczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się zakażeń krwiopochodnych (HCV, HBV, HIV) w Polsce, poprzez pogłębienie wiedzy personelu
    w zakresie czynników ryzyka i dróg szerzenia tych zakażeń
  • Doskonalenie umiejętności personelu w zakresie prewencji zakażeń krwiopochodnych w trakcie wykonywanych procedur
  • Zwiększenie świadomości w zakresie problemu wirusowego zapalenia wątroby typu C i zakażeń wirusem HCV.

Na stronie www.hcv.pzh.gov.pl dostępny będzie również program e-learningowy http://www.hcv.pzh.gov.pl/Page/platforma-e-learningowa-1, gdzie będą umieszczane i aktualizowane materiały edukacyjno-szkoleniowe. Dzięki e-learningowi każdy zainteresowany będzie mógł nie tylko zdobyć potrzebną wiedzę o HCV, niezbędną do bezpiecznego wykonywania codziennych czynności w pracy, ale także przejść test i otrzymać certyfikat. Zaś lekarze i pielęgniarki będą mieli możliwość otrzymania punktów edukacyjnych.

O HCV:

Na świecie Wirusowe zapalenie wątroby jest czwartą chorobą uznaną przez WHO (obok malarii, gruźlicy i HIV/AIDS), jako ta, która wymaga najwięcej uwagi i podejmowania działań edukacyjnych, mających na celu jak najszybsze podniesienia świadomości zdrowotnej społeczeństw. Ta cicha epidemia zbiera takie samo żniwo jak HIV/AIDS… 

W Polsce Prowadzony od 2012 r. ogólnopolski Program „Zapobieganie zakażeniom HCV” jest pierwszym, kompleksowym programem, opracowanym w celu zwiększenia efektywności zwalczania zakażeń HCV w Polsce. Składa się z pięciu, powiązanych ze sobą projektów, i zakończy się w 2016 r. Programu „Zapobieganie zakażeniom HCV’ (wirusowe zapalenie wątroby typu C), współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz Ministra Zdrowia, a koordynowany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego-PZH.

Ważne informacje

  • Często chorzy dowiadują się zbyt późno o tym, że są zakażeni HCV – zazwyczaj dopiero, gdy diagnozuje się marskość wątroby lub nowotwór, a jedynym ratunkiem jest przeszczep. Jest to często wynikiem niespecyficznych objawów choroby oraz wieloletnim okresem zakażenia bezobjawowego. Zdarzają się także przypadki ostrych natychmiastowych objawów, ale jest ich zdecydowanie mniej.
  • Im wcześniej się zdiagnozuje HCV tym lepiej. WZW C można leczyć – dzięki temu nie musimy czekać do ostatecznej fazy, czyli do marskości wątroby, czy nowotworu.
  • Niestety przeciwko HCV nie ma szczepionki!
  • Wiedza o HCV i świadome zachowania pozwalają zmniejszyć ryzyko zakażenia oraz jak najwcześniej zareagować na objawy, które mogą świadczy o zakażeniu HCV.

 

Kontakt dla mediów:

Monika Wróbel-Harmas

e-mail: mwrobel-harmas@pzh.gov.pl

Tel. (22) 54 21 288

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego-PZH

ul. Chocimska 24

00-791 Warszawa

 

 

KONTAKT Projekt 5:

  • Zespół Projektu 5
    projekt5hcv@pzh.gov.pl 


 

eURZĄD

75 lat Pomorza Zachodniego

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

Nieodpłatna pomoc prawna, porady obywatelskie i mediacja

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Grudzień 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona