2015-06-15 15:45:20

Otwarte Powiatowe Zawody w Trójboju Obronnym Młodzieży w Myśliborzu

W dniu  13 czerwca 2015 r, przy pięknej pogodzie na terenie Lasku Wierzbnickiego w Myśliborzu odbyły się Otwarte Powiatowe Zawody w Trójboju Obronnym Młodzieży .

Organizatorem  imprezy  był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu oraz Klub Strzelecki „Myśla” przy Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Myśliborzu. Impreza realizowana była przy wsparciu UMiG Myślibórz w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Myślibórz w 2015 roku”

Zawody składały się z trzech konkurencji: strzelanie do tarcz strzeleckich (KPN 10), strzelanie do tarcz uchylnych (ø 7 cm) oraz z rzutu granatem do określonego celu. Obejmowały one młodzież  szkół podstawowych , gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu gminy oraz powiatu  i oceniane były w systemie  drużynowym i indywidualnym  osobno w każdej kategorii szkolnej. Były również dla organizatorów promocją osiągnięć strzeleckich myśliborskiej młodzieży. Na zwycięzców czekały dyplomy, puchary ,medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów. Do trójbojowej rywalizacji na dobrze przygotowanym obiekcie przystąpiło 7 zespołów z Myśliborza, Rowu, Barnówka, Dębna i Barlinka łącznie 33 zawodniczek i zawodników.

Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze a ostra rywalizacja przebiegała do ostatniego strzału i rzutu. Zawody prowadzili sędziowie liniowi: p.Marian Głowacki s. kl. III   i p. Zenon Kraszewski – konkurencje strzeleckie , oraz p. Krzysztof Bilski –rzut granatem. Zespołowi sędziowskiemu przewodniczył  p. Janusz Szyszko - sędzia strzelectwa sportowego i p. Andrzej Kowalski z Dębna. Kierownikiem zawodów był pan p. Krzysztof Bilski a nadzór techniczny prowadził pan Waldemar Jakubiak.

W trakcie zawodów organizatorzy zapewnili uczestnikom słodki poczęstunek oraz  zimne napoje tak potrzebne dla utrzymania kondycji.

Ostatecznie zwycięstwo drużynowe w kategorii łącznej  trójboju wywalczyły reprezentacje:

- w grupie szkół podstawowych : reprezentacja ZPO  z Barnówka w składzie Karolina Bednarek, Jakub Linert, Kacper Kopczyński i Patryk Żugaj (279 pkt)

- w  grupie szkół gimnazjalnych:  reprezentacja KS Myśla Gimnazjum im. H Sienkiewicza z Myśliborza  w składzie Karolina Czajkowska, Magda Miczke , Karolina Marzec i Marcin Witek osiągając 356 pkt.  Drugie miejsce drużynowo przypadło reprezentacji Gimnazjum z Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich z Myśliborza(353 pkt.) natomiast trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja Gimnazjum Nr 2 z Barlinka (310 pkt.).

I miejsce i puchar dla reprezentacji Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Myśliborzu

- w grupie szkół ponadgimnazjalnych:   triumfowała reprezentacja ZS im. Noblistów Polskich z Myśliborza w składzie Justyna Leśniak, Joanna Tyczka, Nowak Jakub i Filip Klemeński (360 pkt.) przed reprezentacjami  OSiW OHP w Rowie Trzcińsku (335 pkt.) i 16-11 HP z Dębna (305 pkt.).

Indywidualnie  I - e miejsca  w trójboju w kat. szkoły podstawowej wywalczył Witold Kusy z Gimn. nr 4 z Barlinka (98 pkt.)  przed Michalem Banaszkiem i Jakubem Linertem z ZPO z Barnówka

Indywidualnie  I - e miejsce  w trójboju w kat. gimnazjalnej wywalczyła:

Karolina Czajkowska ( 99 pkt)  z KS Myśla (gimn. im.H. Sienkiewicza) przed Rafałem Podzielnym (93 pkt.) i Bartoszem Wiatkowskim (92 pkt.) – obaj z Gimnazjum przy ZS w Myśliborzu

Zwycięzcy turnieju: Witold Kusy, Karolina Czajkowska i Justyna Leśniak

Indywidualnie  I- e miejsca  w trójboju w kat. ponadgimnazjalnej wywalczyła: Justyna Leśniak  z ZS im. Noblistów w Myśliborzu (101 pkt.)  przed Adamem Masztalarem (97 pkt.) i Pawłem Sobczyk (93 pkt) – reprezentującymi OSiW w Rowie Trzcińsku.

Na podsumowaniu wyników  zwycięzcom zawodów wywalczone trofea wręczali w imieniu organizatorów p. Janusz Szyszko- prezes ZP LOK w Myśliborzu oraz sędziowie p. Krzysztof Bilski i Marian Głowacki. Niespodzianką dla zawodników i zawodniczek było dodatkowo uhonorowanie nagrodami rzeczowymi :

- najmłodszej zawodniczki zawodów – Karoliny Bednarek z ZPO Barnówko;

- najlepszej zawodniczki zawodów – Justyny Leśniak z ZS im. Nob.Pols. z Myśliborza;

- rozpoczynającego karierę zawodnika – Witolda Kusy z Gimn. 4 z Barlinka.

Uczestnicy zawodów w Trójboju Obronnym Młodzieży wraz ze zdobytymi  trofeami.

Zamykając powiatowe zawody w trójboju organizatorzy życzyli zawodniczkom i zawodnikom zdrowych, radosnych i co najważniejsze -bezpiecznych wakacji.

Organizatorzy dziękują serdecznie  kadrze instruktorskiej i młodzieży za osiągnięte wyniki oraz sportową postawę. Burmistrzowi Myśliborza , Firmie „ARKOM” Wiesław Opulski  i  Nadleśnictwu Myślibórz za udzielone wsparcie w przygotowaniu turnieju oraz firmie  PGKiM  za przygotowanie  kosmetyczne terenu Lasku Wierzbnickiego pod  zawody.

Tekst: Janusz Szyszko