2016-03-31 08:23:23

Otwarte Powiatowe Zawody Strzeleckie Młodzieży w strzelaniu z broni pneumatycznej w Myśliborzu

W dniu  19 marca 2016 r, na terenie strzelnicy Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Myśliborzu odbyły się Otwarte Powiatowe Zawody Strzeleckie Młodzieży w strzelaniu z broni pneumatycznej. Organizatorem  imprezy  był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu oraz Klub Strzelecki „Myśla” przy Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Myśliborzu. Impreza realizowana była przy wsparciu UMiG Myślibórz w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Myślibórz w 2016 roku”.

Zawody były podsumowaniem  wielomiesięcznych treningów w szkolnych kołach strzeleckich  szkół podstawowych ,gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu gminy i powiatu  i oceniane były w systemie  drużynowym i indywidualnym  osobno w każdej kategorii szkolnej. Były również dla organizatorów promocją osiągnięć strzeleckich myśliborskiej młodzieży. Na zwycięzców czekały dyplomy, puchary i medale ufundowane przez organizatorów. Do strzeleckiej rywalizacji na bardzo profesjonalnie przygotowanym obiekcie przystąpiło 8 zespołów z Myśliborza, Rowu, Barnówka, Dębna i Barlinka łącznie 49 zawodniczek i zawodników.

Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze, a ostra rywalizacja przebiegała do ostatniego strzału. Zawody prowadzili sędziowie liniowi: p.Marian Głowacki s. kl. III  oraz  p. Piotr Juszczak.  Zespołowi sędziowskiemu przewodniczył  p. Tomasz Sarba - sędzia strzelectwa sportowego, a jednocześnie trener strzelectwa pracujący z naszą myśliborską młodzieżą. Kierownikiem zawodów był pan p. Janusz Szyszko a Biuro Obliczeń wyników wraz z liczną grupą pomocników prowadził p. Zenon Kraszewski.

Ostatecznie zwycięstwo drużynowe w kategorii karabin pneumatyczny KPN 30 wywalczyły reprezentacje:

- w grupie szkół podstawowych : reprezentacja ZPO  z Barnówka w składzie Karolina Bednarek, Aleksander Pludra, Banaszek Michał i Piotr Basowski;

- w  grupie szkół gimnazjalnych I-a reprezentacja KS Myśla Gimnazjum im. H Sienkiewicza z Myśliborza  w składzie Witek Marcin, Klemeński Filip, Miłosz Szachnowski oraz Borys Powierza, drugie miejsce drużynowo przypadło  drugiemu zespołowi KS Myśla z Myśliborza natomiast trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja Gimnazjum Nr 1 z Barlinka;

- w grupie szkół ponadgimnazjalnych niespodziewanie triumfowała po raz pierwszy startująca w tego typu rozgrywkach I reprezentacja ZSP n 3 z Myśliborza w składzie Aleksandra i Elżbieta Trzeciak, Jakub Przybylski oraz Oliwer Miszkiewicz przed swoim drugim zespołem i reprezentacją  OSiW OHP w Rowie Trzcińsku.

Zgodnie   z klasyfikacją indywidualną ( osobno dla dziewcząt i chłopców):

• I miejsce w karabinie pneumatycznym w kat. szkoły  podstawowe wystrzelali: Karolina Bednarek i Pludra Aleksander  z ZPO z  Barnówka prowadzeni przez zasłużonego dla LOK działacza i trenera p.  Waldemara Jakubiaka.
  • I miejsce w karabinie pneumatycznym w kat. ponadgimnazjalnej wystrzelali: Justyna Leśniak z ZS im. Noblistów Polskich z Myśliborza(wychowanka KS „Myśla”) i Paweł Majcher z OSiW OHP w Rowie Trzcińsku.
  • w kat. szkół gimnazjalnych triumfowali Oliwia Mikołajewicz (KS Myśla)) i Borys Powierza z KS Myśla (Gimn. im.  H. Sienkiewicza).

Należy zaznaczyć , że reprezentacja strzelecka z Gimnazjum im H. Sienkiewicza  startując w tych zawodach stanowiła najliczniejszą ekipę, gdyż traktuje ją jako rozgrzewkę przed trudniejszym wyzwaniem jakim są Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski Młodziczek i Juniorów w broni pneumatycznej w Tarnowie w  lipcu br. Dlatego też dla tej grupy zawodników przeprowadzono również kwalifikacje indywidualne w konkurencji karabin KPN 30 i pistolet pneumatyczny PPN30 wg przepisów PZSS i ISSF.

W tej konkurencji w kategorii karabin pn. zwyciężyła Magdalena Miczke przed Karoliną Czajkowską i Oliwią Mikołajewicz, natomiast w pistolecie triumfował Marcin Witek przed Borysem Powierzą i Mileną Łubczonek.

Dodatkowo zgodnie z regulaminem zawodów  przeprowadzono  rozgrywkę strzelecką w karabinie w kategorii weterani. W tej grupie triumfował p. Sylwester Kupiec z ZSP nr 3. z Myśliborza przed Piotrem Juszczakiem z ZS im. Noblistów i p. Romanem Wąsikiem z Rady Miejskiej w Myśliborzu .

Na podsumowaniu wyników  zwycięzcom zawodów wywalczone trofea wręczali w imieniu organizatorów p. Janusz Szyszko- prezes ZP LOK w Myśliborzu oraz zaproszeni Goście – Przewodniczący Rady Miejskiej w Myśliborzu p. Roman Wąsik, p. Marta Klóska – przedstawicielka Nadleśnictwa Myślibórz i Wice Dyrektor Gimnazjum im. H. Sienkiewicza - p. Krzysztof Kossowski.

Miłą niespodzianką dla uczestników  turnieju było uhonorowanie wieloletniego działacza myśliborskiej organizacji Ligi Obrony Kraju – p. Mariana Głowackiego, brązowym medalem  „ Za Zasługi dla LOK ” – wyróżnienie to wręczył przewodniczący Rady Miejskiej w Myśliborzu p. Roman Wąsik.

Organizatorzy dziękują serdecznie  kadrze instruktorskiej i młodzieży za osiągnięte wyniki i sportową postawę w trakcie sportowej rywalizacji,  Burmistrzowi Myśliborza, Nadleśnictwu Myślibórz, Dyrekcji Gimnazjum im. H. Sienkiewicza   oraz firmom” „ Arkom- Wiesław Opulski” i „Exlisiwe Meble – Jacek Górski” z Myśliborz za udzieloną pomoc i wsparcie w przygotowaniu turnieju  a młodzieży z KS Myśla  za przygotowanie  materiałowo- techniczne i pomoc przy przeprowadzeniu zawodów.

Tekst: Janusz Szyszko,  Foto:   Tomasz Szyszko