2016-06-01 16:16:30

Konsultacje społeczne - zaproszenie do udziału

Powiat Myśliborski wykonuje określone ustawami zadania w zakresie edukacji publicznej. Współczesna edukacja staje się wielkim wyzwaniem zarówno na szczeblu krajowym, jak i lokalnym, dlatego też dokument „Strategii Rozwoju Oświaty Powiatu Myśliborskiego na lata 2016-2020” jest tak ważnym strategicznym dokumentem stanowiącym uzupełnienie i skonkretyzowane celów i zadań rozwojowych Powiatu Myśliborskiego w szczególnym obszarze, jakim jest oświata i wychowanie.

Dokument strategiczny dotyczący oświaty jest również niezbędnym załącznikiem przy składaniu wniosków o wsparcie finansowe ze środków zewnętrznych w ramach nowej perspektywy finansowej 2014-2020 oraz wyznacza kierunki działania Powiatu Myśliborskiego w obszarze oświaty.

Przystępując do opracowania strategii rozwoju oświaty, Zarząd Powiatu opracował wstępne założenia, w celu określenia przedmiotu i celu przystąpienia do partycypacyjnego procesu opracowania "Strategii Rozwoju Oświaty Powiatu Myśliborskiego na lata 2016-2020”. Konsultacje będą miały formę spotkań bezpośrednich tzw. dialogu technicznego. Spotkania przebiegają w kilku etapach: ustalenie wizji rozwoju, rozpoznanie barier i potencjalnych zagrożeń oraz opracowanie planu działania.  W trakcie konsultacji Zarząd Powiatu, wspólnie z samorządowcami, pracodawcami, przedstawicielami środowiska nauczycielskiego oraz z organizacjami pozarządowymi z całego powiatu, będzie dążył do uzyskania informacji na temat możliwych najlepszych rozwiązań metodologicznych, których zastosowanie będzie najbardziej adekwatne dla osiągnięcia celów powiatowej strategii oświatowej. Spotkania, zgodnie z przyjętym przez Zarząd Powiatu harmonogramem, będą przebiegać w kilku etapach: ustalenie wizji rozwoju, rozpoznanie barier i potencjalnych zagrożeń oraz opracowanie strategii. Konsultacje tekstu  końcowego oraz weryfikacja wprowadzonych poprawek, uwzględniających ewentualne zastrzeżenia merytoryczne, sformułowane przez mieszkańców Powiatu będą się one odbywały za pośrednictwem elektronicznych kanałów komunikacyjnych. Wyniki tej dyskusji zostaną uwzględnione w końcowym dokumentem, które zostanie przedstawione na jednej z tegorocznych sesji Rady Powiatu Myśliborskiego.

Zapraszamy do czynnego udziału w tworzeniu tego ważnego dokumentu!

Materiał informacyjny  do konsultacji społecznych