2016-07-06 15:56:19

XLV regaty o Puchar Leonida Teligi

W dniach 02-03 lipca 2016r. na Jeziorze Myśliborskim odbyły się XLV regaty o Puchar Leonida Teligi.

45 młodych żeglarzy na jachtach klasy Optimist w wieku 7-14 lat dzielnie zmagało się z zmiennym i silnym wietrze od 2 do 6 w skali Beauforta. Zanotowano kilka „wywrotek”.

Na oficjalnym otwarciu regat, Prezes Klubu "Szkuner" Stanisław Wysocki przywitał zaproszonych gości, młodych żeglarzy, trenerów, rodziców i sponsorów.

Otwarcia regat dokonał Piotr Sobolewski Burmistrz Miasta i Gminy Myślibórz życząc młodym żeglarzom sprzyjających wiatrów. Podziękował wszystkim za udział w regatach i zaprosił do Myśliborza na kolejną edycję regat.

Wyniki regat:

Optimist grupa A

1 miejsce - Marcel Misiaszek - UKS Barnim Goleniów (Marcel jest członkiem Kadry Narodowej - Akademia Sportu w klasie Optimist. W roku bieżącym zakwalifikował się do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy we Włoszech w klasie Optimist.

Podkreślić należy, że Marcel jest wychowankiem myśliborskiego "Szkunera"- trener Andrzej Serafin. Regaty Teligi są regatami pokoleniowymi: tata Marcela, Maciej z powodzeniem startował w tych regatach, dziadek Mirosław również (wielokrotny uczestnik Mistrzostw Świata i Europy w klasie Cadet i 470. Mistrz Polski w klasie 470 w 1976r.)

Optimist grupa B

1 miejsce - Miłosz Samek - KS CŻ Szczecin

2 miejsce - Michał Błotniak - MKS Szkuner

3 miejsce - Jeremi Dąbrowski - KS CŻ Szczecin

Optimist grupa B - dziewczęta

1 miejsce - Wiktoria Stachańska - MOSW Choszczno

2 miejsce - Zofia Wędzińska - MKŻR MARINA HOTELE

3 miejsce - Wanda Szylińska - KS CŻ Szczecin

Punktacja drużynowa w klasie Optimist - Puchar Wieczysty

1 miejsce - KS Centrum Żeglarskie w Szczecinie

2 miejsce - MOSW Choszczno

3 miejsce - MKS "Szkuner" Myślibórz

<<WYNIKI>>

Na zakończeniu regat członkowie Zarządu Międzyszkolnego Klubu Sportowego "Szkuner" - organizatora regat w osobach Stanisława Wysockiego - Prezesa MKS Szkuner, Ryszarda Szymczyka, Roberta Kulickiego, Sędziego głównego regat Dariusza Juszczaka, Grzegorza Dąbrowskiego kierownika Wydziału Oświaty Urzędu Miasta i Gminy Myślibórz, wręczyli okolicznościowe Puchary nagrody i dyplomy dla najlepszych żeglarzy, wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy.

Rozlosowano również cenne nagrody: rower i żagiel klasy Optimist -  Los uśmiechnął się do Mateusza Kaupa i Kamila Chojeckiego

Podziękowano licznym sponsorom dzięki którym zakupiono nagrody, puchary, upominki, pokryto koszty imprez towarzyszących..

W sobotę dla uczestników regat, rodziców, trenerów oraz społeczności lokalnej odbyły się mimo nie sprzyjającej aury imprezy towarzyszące: grill, gry, konkursy i zabawy sportowe oraz koncert zespołu szantowego "Pod kilem".

Ryszard Szymczyk na zakończeniu podziękował uczestnikom za udział w regatach, Komisji regatowej i technicznej za sprawne przeprowadzenie regat.

<<GALERIA>>

Foto relacja autorstwa pana Andrzeja Sawickiego