2017-02-15 14:57:54

OTWARCIE SALI INTEGRACJI SENSORYCZNEJ I POZNAWANIA ŚWIATA

OTWARCIE SALI INTEGRACJI SENSORYCZNEJ I POZNAWANIA ŚWIATA W PRZEDSZKOLU I SZKOLE PODSTAWOWEJ TOWARZYSTWA SALEZJAŃSKIEGO IM. ŚW. JANA BOSKO W DĘBNIE

8 lutego w naszej placówce nastąpiło oficjalne otwarcie i poświęcenie dwóch nowych sal ze specjalistycznym sprzętem: integracji sensorycznej i poznawania świata.

Uroczystego poświęcenia dokonał ks. Inspektor Inspektorii pw. św. Wojciecha ks. Roman Jachimowicz. W uroczystości również uczestniczyli Starosta Powiatu Myśliborskiego pani Danuta Patkowska, Burmistrz Miasta i Gminy Dębno pan Piotr Downar, Dyrektor i Proboszcz ks. Henryk Łącki, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno –Epidemiologicznej pani Marzena Smolarek, Dyrektor Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej pani Joanna Krzyżowska, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych pan Krzysztof Zaborski.

Na początku uroczystości jeden z naszych uczniów wyrecytował wiersz o św. Janie Bosko, za co otrzymał gromkie brawa. Następnie Dyrektor Szkoły ks. Wojciech Lipowicz przywitał wszystkich zebranych gości i w krótkim przemówieniu przedstawił sposób funkcjonowania i cel, jakiemu mają służyć poświęcone sale. Podziękował odpowiedzialnemu za koordynowanie prac przy tworzeniu nowych sal ks. Mateuszowi Macinkiewiczowi, a także całemu personelowi szkoły na czele z panią Agnieszką Myszczyszyn -Węgier. Następnie ks. Inspektor dokonał poświęcenia wspomnianych sal. Goście byli żywo zainteresowani tym, jak można używać danego sprzętu i jak on wpływa na rozwój dziecka.

Poświęcone sale mają na celu polepszenie stymulacji i rozwoju dziecka. Można w nich oddziaływać przez wiele bodźców, dzięki czemu dziecko może przystosować się do różnych sytuacji i w późniejszym okresie życia o wiele lepiej radzić sobie z otaczającą rzeczywistością. Sala integracji sensorycznej wpływa na poprawę zdolności ruchowych dziecka oraz na kształtowanie odpowiednich reakcji.

Obydwie sale poszerzają ofertę Przedszkola i Szkoły Podstawowej. Pomagają lepiej wpływać na rozwój i stymulację dziecka oraz na ograniczenie efektów niepełnosprawności naszych wychowanków. Ks. Inspektor jak i wszyscy pozostali goście liczą, że wzbogacenie oferty przyczyni się do jeszcze lepszego rozwoju Szkoły Podstawowej i Przedszkola.

Wicedyrektor szkoły i przedszkola

ks. Mateusz Macinkiewicz SDB