2017-04-06 10:01:54

IX FESTIWALU PIOSENKI ANGIELSKIEJ - BARLINEK 2017

Dnia 21 marca br. w sali widowiskowej BOK Panorama, odbył się  IX Festiwal Piosenki Angielskiej zorganizowany przez Publiczne Gimnazjum nr 2 w Barlinku oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Barlinku. Festiwal odbywał się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Myśliborskiego. Hasłem przewodnim tegorocznego festiwalu było ”Music through decades” („Muzyka w kolejnych dekadach”).

Prowadzący bracia Szymon i Kacper Kowalscy, uczniowie obu szkół, z wielkim zaangażowaniem i szczyptą humoru poprowadzili widownię BOK Panorama przez kolejne dekady muzyczne oraz zapowiadali poszczególnych wykonawców. A tegoroczny festiwal umożliwił zaprezentowanie swoich umiejętności wokalno-językowych aż 20 wykonawcom z powiatów: myśliborskiego, choszczeńskiego, strzelecko-drezdeneckiego  i pyrzyckiego. Jury w składzie – przewodnicząca Dyrektor BOK p. Brygida Liśkiewicz, ekspert językowy p. Ewelina Gąsiąrowska oraz eksperci muzyczni p. Maria Dzięcioł  i p. Jakub Lubelski oceniali uczestników w 3 kategoriach: umiejętności językowe, walory muzyczne oraz ogólne wrażenie artystyczne. Po obradach ogłoszono następujące wyniki:

GRAND PRIX  „Złoty Anioł 2017” – Aleksandra Falkowska Liceum Ogólnokształcące w Strzelcach Krajeńskich
W kategorii szkół gimnazjalnych:
I  miejsce – Joanna Zielińska Publiczne Gimnazjum w Strzelcach Krajeńskich

II miejsce – Julia Widła Publiczne Gimnazjum w Strzelcach Krajeńskich
III miejsce – Hanna Rojek Pyrzycki Dom Kultury

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce – Aleksandra Mierzwiak Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Pyrzycach
II miejsce – Łukasz Baranowski ZS nr 2 w Choszcznie
III miejsce – Adrian Kociuba Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim

Ze względu na wyrównany poziom oraz wielu wspaniałych wykonawców, Jury przyznało również 3 wyróżnienia:

Tomasz Berowski Gminne Centrum Integracji Społecznej i Profilaktyki w Dolicach

Natalia Borysiuk i Magdalena Krawczyk Strzelecki Ośrodek Kultury

Seweryn Roszczyk Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Barlinku

Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali podziękowania, dyplomy i symboliczne nagrody, zaś  laureaci i wyróżnieni artyści odebrali nagrody rzeczowe oraz pieniężne. Wszystko to możliwe było dzięki sponsorom, do których kierujemy szczególne podziękowania. Nagrody w IX Festiwalu Piosenki Angielskiej ufundowali: Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, Starosta Myśliborski Danuta Patkowska, Prezes HaCon Ewa Dzierbunowicz, Gum-Met Maciej Swat,  Agnieszka Jadowska – Pfeifer, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Zawodowej WABAR, Izabela Hyży i Tomasz Staszkiewicz Mini – Bus, Lidia i Waldemar Wójtowiczowie Przedsiębiorstwo „Arbor”, Metpol, Autoserwis Waldemar Suchy, AirNet Wojciech Lubas, Akunuma Norbert Szulc, Szkoła Językowa THE BEST, Eko-Anwa Andrzej Długosz, Pracownia Ceramiki Od Rzeczy, Bank GBS, Promocjone, Dyrektor BOK Brygida Liśkiewicz, Rada Rodziców przy ZSP Nr 1 i przy PG nr 2, wydawnictwa językowe MM Publications, Express Publishing i Macmillan.

Atmosfera podczas festiwalu była niesamowita. Wykonawcy ujmowali, wzruszali a także rozbawiali widownię wykonywanymi utworami. Cały festiwal uświetniły występy młodzieży z PG nr 2 oraz z ZSP Nr 1, które bardzo aktywnie i licznie zaangażowały młodzież obu szkół zaangażowała się w prowadzenie tegorocznego festiwalu. Swój wspaniały program artystyczny zaprezentował również Kamil Fabich wraz ze swoim zespołem tanecznym „Feeling”. Ogromne podziękowania należą się również p. Irmie Patrzałek z Publicznego Gimnazjum nr 2 oraz całemu Zespołowi Języków  Obcych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Barlinku za zaangażowanie i wspieranie w organizacji festiwalu.

Koordynatorki:
Jolanta Rybarczyk