2007-11-30 10:08:41

II Archidiecezjalny Konkurs Papieski – etap rejonowy

Już po raz drugi w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Noblistów Polskich w Myśliborzu odbył się 26 listopada 2007 roku Etap Rejonowy II Archidiecezjalnego Konkursu Papieskiego.

Celem tego konkursu była popularyzacja nauczania Sługi Bożego Jana Pawła II wśród młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, a także zainteresowanie gimnazjalistów wiedzą religijną, rozszerzanie współdziałania nauczycieli religii w kształceniu młodzieży uzdolnionej, stworzenie młodzieży możliwości szlachetnego współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień, a nauczycielom - warunków twórczej pracy z młodzieżą.

Gimnazjaliści przygotowując się do konkursu mieli za zadanie przeczytać List Apostolski Ojca Świętego Jana Pawła II do młodych całego świata z okazji Międzynarodowego Roku Młodzieży z 31 marca 1985 r oraz List Św. Pawła Apostoła do Efezjan i do Filipian.

Konkurs odbywał się jednocześnie w sześciu ośrodkach: w Szczecinie w trzech, w Nowogradzie, w Stargardzie Szczecińskim oraz w Myśliborzu. Obejmował zasięgiem 9 południowych dekanatów naszej archidiecezji, a więc powiat myśliborski, choszczeński, pyrzycki i gryfiński. Do etapu rejonowego w Myśliborzu zgłosiło się 24 gimnazjalistów z Gimnazjów z Bielic k. Pyrzyc, Boleszkowic, Lipian, Morynia, Myśliborza, Pełczyc, Pyrzyc i Recza.

Uczestnicy konkursu napisali test, po którym udali się na poczęstunek. Następnie wysłuchali krótkiej historii szkoły oraz krótkiej prezentacji kierunków kształcenia naszej szkoły.

Do następnego, ostatniego etapu konkursu w szczecinie zakwalifikowały się następujące osoby:

1. Sandra Więckowska (gimnazjum w Pyrzycach) – 22 pkt.
2. Magdalena Zajkowska (gimnazjum w Myśliborzu) – 21 pkt.
3. Anna Choroszewicz (gimnazjum w Moryniu)– 19 pkt.
4. Klaudia Nadybał (gimnazjum w Reczu)– 19 pkt.
5. Honorata Wiśniewska (gimnazjum w Pełczycach) – 18 pkt.
6. Maciej Styś (gimnazjum w Pyrzycach) – 18 pkt.
7. Barbara Kropińska (gimnazjum w Pełczycach) – 17 pkt.
8. Agnieszka Kapturowska (gimnazjum w Bielicach k. Pyrzyc) – 17 pkt.

Serdeczne podziękowania dla Pana Dyrektora mgr inż. Adama Błażejewskiego za udostępnienie auli szkolnej, w której odbył się konkurs oraz dla katechetów, którzy przyjechali wraz z gimnazjalistami.

galeria >>>

Ks. Paweł Wiśniewski