2017-08-21 15:20:26

Wielki Piknik Rodzinny - Różańsko 2017

W sobotę 12 sierpnia br. odbyła się na boisku sportowym w Różańsku trzecia edycja Wielkiego Pikniku Rodzinnego. W imprezie udział wzięli licznie zgromadzeni mieszkańcy i sympatycy Różańska. Gośćmi pikniku byli m.in. Mariusz Norsesowicz - Wicestarosta Myśliborski oraz Jan Knapik - Zastępca Burmistrza Dębna.

W bogatym programie wydarzenia znalazły się m.in.:

- III Olimpiada Rodzinna (z nagrodami za 1400 zł)

- III Rodzinny Bieg Integracyjny na trasie ok 1,7 km z nagrodami za 750 zł (wzięło w nim udział 42 mieszkańców)

- gigantyczne dmuchane zamki,

- plenerowa wystawa malarstwa Krzysztofa Kłosowicza,

- pokaz ratownictwa drogowego przygotowany przez Powiatową Straż Pożarną z Myśliborza,

- pokaz umiejętności street workout (uliczny trening siłowy) drużyny sportowej Gymsthenics z Różańska na siłowni zewnętrznej wybudowanej w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Dębno,

- "Strefa Malucha" przygotowana przez Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników,

- przejażdżki konne i jazda na kucyku,

- quady i motocykle,

- malowanie twarzy,

- stoisko promocyjne Nadleśnictwa Różańsko (rozpoznawanie tropów zwierząt, liści, szyszek, mini konkursy z nagrodami),

- stoisko promocyjne stowarzyszenia Lider Pojezierza z Barlinka,

- stoisko promocyjne Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej OWES ze Stargardu,

- stoisko promocyjne Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myśliborzu (alkogogle, narkogogle, badanie poziom CO2 w wydychanym powietrzu, rebusy, gadżety),

- stoisko promocyjne Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie,

Piknikowi Rodzinnemu towarzyszył I Powiatowy Turniej Wsi Powiatu Myśliborskiego pod patronatem honorowym Starosty Myśliborskiego (rywalizacja drużyn z Różańska, Cychr, Golenic, Mostkowa oraz Nowogródka Pomorskiego), w którym zwyciężyła drużyna z Różańska. Zwieńczeniem przedsięwzięcia była natomiast plenerowa zabawa taneczna do białego rana.

W ręce uczestników Wielkiego Pikniku Rodzinnego trafiły 363 okolicznościowe koszulki na 70-lecie Różańska oraz nagrody rzeczowe o łącznej wartości niemal 5000 złotych!

Organizatorem przedsięwzięcia była Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego oraz Koło Chłopów Wiejskich w Różańsku.

W gronie partnerów znaleźli się natomiast: Ochotnicza Straż Pożarna w Różańsku, Klub Sportowy Sokół Różańsko, Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników, Nadleśnictwo Różańsko, Powiatowa Straż Pożarna w Myśliborzu, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Myśliborzu, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Przedsięwzięcie współfinansowane było ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Powiatu Myśliborskiego oraz Gminy Dębno.