2017-11-16 14:15:32

Sukces uczniów Zespołu Szkół w Myśliborzu w II konkursie Piosenki Niezłomnej i Niepodległej w Krakowie

W dniach 10-12 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale II Konkursu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej w Krakowie.
W październiku uczestniczyli w eliminacjach, które odbyły się w Akademii Sztuki w Szczecinie. Spośród 1500 młodych ludzi z całego kraju reprezentujących ponad 100 miejscowości, nasz szkolny zespół "Sanitariusze" został zakwalifikowany do finału. Do finału przesłuchano 81 grup z różnych lokalizacji w całej Polsce. Grupy rywalizowały w ramach 3 kategorii: dzieci, młodzież i open oraz w ramach trzech grup artystycznych: solistów, chórów i zespołów.

W skład naszego zwycięskiego zespołu wchodzą:
Wokal: Renata Raźna (III "B" LO) Skrzypce: Ewelina Głogowska (II "A" LO)
Flet: Martyna Stawiarska (I "A" LO) Julia Jackowiak (II "A" LO)
Gitara akustyczna: Karolina Szymańska (I "C" LO)
Gitara basowa: Michał Michalski

Przed występem finałowym zespół zwiedzał miasto wraz z przewodnikiem. Uczniowie mieli okazję, by przejść ulicami Krakowa i usłyszeć wiele ciekawych informacji na jego temat. Bez wątpienia była to dla nich ważna lekcja historii. Wzięli też udział, w wielokulturowym marszu niepodległościowym, niosąc w dłoniach biało-czerwone flagi.
Ważnym punktem był również koncert w Filharmonii Krakowskiej, brytyjskiej piosenkarki polskiego pochodzenia- Katy Carr. Kobieta zauroczyła publiczność nie tylko specyficznym głosem, ale także swym poczuciem humoru.
Jak na konkurs przystało, dla uczestników najważniejszym momentem było ogłoszenie werdyktu jury. Nasz szkolny zespół otrzymał III miejsce.
Ponadto dodatkowo jury wyróżniło walory głosowe wokalistki Renaty Raźnej. Zdecydowanie było to dla nich wielkie osiągnięcie ogromna radość, które na długo pozostaną w pamięci.

Nauczyciele Zespołu Szkół
im. Noblistów Polskich w Myśliborzu