2018-01-11 15:00:17

Uroczyste otwarcie sali cięć cesarskich

Dnia 18 grudnia br. w Szpitalu Barlinek Sp. z o.o. odbyło się uroczyste otwarcie sali cięć cesarskich. W otwarciu uczestniczyli m. in. Burmistrz Barlinka – Pan Dariusz Zieliński, Wiceburmistrz – Pan Krzysztof Paszek, Przewodniczący Rady Miejskiej – Pan Mariusz Maciejewski wraz z radnymi RM, Członek Zarządu Powiatu w Myśliborzu – Pan Andrzej Potyra, Przewodniczący Rady Powiatu – Pan Ferdynand Łukasik, Radny Rady Powiatu – Pan Zygmunt Siarkiewicz, Radny Sejmiku Województwa – Pan Józef Jerzy Faliński, Dyrektor OPS – Pani Henryka Zarębska, były Prezes Szpitala – Pan Ryszard Mitek, Dyrektor ds. inwestycji Szpitala w Barlinku- Pan Zbigniew Chojnacki, darczyńcy szpitala, którzy wsparli wyposażenie sali cięć cesarskich – Pani Ewa Dzierbunowicz – Prezes Zarządu HACON Sp.z.o.o., Pan Ryszard Pyrek – Prezes Zarządu BARLINEK INWESTYCJE Sp.z.o.o., oraz Pan Jens Christian Siig – Prezes Zarządu INT. TRANSPORT PRODUCTION WIND ENERGY JENS CHRISTIAN SIIG Sp.z.o.o. oraz pracownicy Szpitala.

Uruchomienie w pełni wyposażonej sali znacznie podniesie jakość świadczonych usług medycznych, bezpieczeństwo pacjentek i noworodków oraz poprawi warunki pracy personelu. Dotychczas cięcia cesarskie odbywały się w innej części szpitala, co sprawiało, że logistyka przy porodzie była trudniejsza. Stworzenie nowej sali operacyjnej dedykowanej wyłącznie do wykonywania cięć cesarskich, sali wybudzeń oraz miejsca pielęgnacji i resuscytacji noworodka, zapewni możliwość natychmiastowego wykonania cięcia cesarskiego w stanach nagłego zagrożenia. Otwarcie sali cięć zamknęło pierwszy etap Programu Rozwoju Szpitala. Prezes Szpitala Arkadiusz Cysek podzielił się planami na nadchodzące miesiące. Pod koniec pierwszego kwartału 2018 roku, zakończony zostanie remont dwóch kondygnacji budynku hotelowego wraz z dobudowaniem klatki schodowej. Będą tam prowadzone świadczenia medyczne z zakresu opieki długoterminowej. W listopadzie tego roku, szpital otrzymał dofinansowanie z WFOŚiGW w Szczecinie na zadanie „Przebudowa i modernizacja stacji uzdatniania wody wraz z infrastrukturą”. W ramach projektu przebudowana zostanie stacja uzdatniania wody, studnia głębinowa, wykonane zostaną przyłącza wodociągowe, instalacje systemów antyskażeniowych w przyłączach wodociągowych i zastosowane będzie wiele innych nowatorskich rozwiązań. Wartość robót szacuje się na kwotę 1,1 mln złotych. W najbliższym czasie szpital przystąpi również do realizacji ostatniego etapu Projektu Rozwoju Szpitala w Barlinku. Będzie to budowa łącznika pomiędzy budynkiem B, w którym mieści się obecnie oddział internistyczny i pediatryczny z budynkiem hotelowym.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Ordynator oddziału ginekologiczno – położniczego Pani dr Maria Jaworska, Członek Zarządu Powiatu Myśliborskiego Pan Andrzej Potyra, Burmistrz Barlinka Pan Dariusz Zieliński oraz Prezes Szpitala Pan Arkadiusz Cysek.

Krótką modlitwę za pacjentki, które będą w tym miejscu miały przeprowadzane zabiegi, zmówił ks. Czesław Dobrowolski. Duchowny dokonał również poświęcenia nowej sali cięć cesarskich.