2018-01-12 12:09:56

Uroczyste otwarcie nowej siedziby

5 stycznia 2018 roku miało miejsce uroczyste otwarcie nowej siedziby Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myśliborzu oraz Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Myśliborzu w budynku przy ul. Północnej 15 w Myśliborzu. Organizatorami uroczystości byli: Starosta Myśliborski – Danuta Patkowska, Wicestarosta Myśliborski – Mariusz Norsesowicz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Myśliborzu – Marzena Smolarek oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii w Myśliborzu – Ryszard Horbanowicz.

Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem zaproszonych gości przez Starostę Myśliborskiego Panią Danutę Patkowską, która w swoim przemówieniu gratulowała nowej siedziby oraz życzyła obu instytucjom powodzenia i wyrażała nadzieję, że nowa siedziba dobrze będzie służyła lokalnej społeczności. Następnie głos zabrali Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Myśliborzu, Pani Marzena Smolarek oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii, Pan Ryszard Horbanowicz.

Po uroczystym powitaniu nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, po którym Ksiądz Dziekan Proboszcz Kanonik Jerzy Tobiasz dokonał poświęcenia II pietra budynku, następnie zaproszeni goście zwiedzali nowe siedziby instytucji.

część uroczystości miała miejsce w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego
w Myśliborzu.

Uroczystość uświetnili swoim występem uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Myśliborzu. W dalszej części programu została przedstawiona historia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myśliborzu oraz Powiatowego Inspektoratu Weterynarii
w Myśliborzu, a także ocena stanu bezpieczeństwa sanitarnego za lata 2007-2017 w powiecie myśliborskim.

W uroczystości wzięło wielu zaproszonych gości m.in. Główny Inspektor Sanitarny Minister Marek Posobkiewicz, Poseł na sejm Rzeczypospolitej Polskiej Leszek Dobrzyński, Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Małgorzata Domagała-Dobrzycka, Zachodniopomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii Maciej Prost, Komendant Powiatowy Policji w Myśliborzu Podinspektor Dariusz Ufnowski, p.o. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie Marek Popławski, Komendant Straży Miejskiej w Dębnie Zbigniew Podziński, Burmistrzowie i Wójtowie Gmin powiatu myśliborskiego, Nadleśniczy Myśliborza i Barlinka, Państwowi Powiatowi Inspektorzy Sanitarni oraz Państwowi Graniczni Inspektorzy Sanitarni, Powiatowi Lekarze Weterynarii, Radni Powiatu Myśliborskiego, pracownicy obu instytucji oraz inni zaproszeni goście.

Otwarcie miało bardzo podniosły charakter i spotkało się z entuzjastycznymi ocenami zaproszonych gości.

<<GALERIA>>