2019-09-05 12:38:06

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Barlinku

Wakacje minęły bardzo szybko. Nic więc dziwnego, że w poniedziałek 2 września o godz. 9.00 na boisku szkolnym  Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Barlinku im kpt. hm Andrzej Romockiego Morro odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Na inaugurację nowego roku szkolnego przybyli liczni goście. m.in. starosta powiatu myśliborskiego - Andrzej Potyra, radni z powiatu i gminy Barlinek, ale również barlineccy przedsiębiorcy. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Minutą ciszy uczczono ofiary czasów II wojny światowej w związku z 80 rocznicą jej wybuchu 1 września 1939 r.

Pierwszym, ale i bardzo ważnym punktem uroczystej inauguracji roku szkolnego 2019/2020 w ZS i PO w Barlinku było nagrodzenie starań uczniów zarówno technikum, szkoły branżowej I stopnia, jak również liceum ogólnokształcącego, którzy w poprzednim roku szkolnym swoją postawą udowodnili, że ich własny rozwój zawodowy dzięki współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami przeszedł na wyższy poziom.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Prezes Zarządu GBS Barlinek p. Bożena Głogowska, Przewodniczący Organizacji Przedsiębiorców w Barlinku p. Maciej Michalik, Kierownik Wydziału HaCon Sp. z o.o. p. Tomasz Zyr oraz prezes Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Zawodowej WABAR p. Kazimierz Siarkiewicz. Pozostali fundatorzy w osobach p. Teresy Bitel i p. Pawła Goryńskiego z uwagi na sprawy zawodowe przekazali gratulacje za pośrednictwem dyrekcji szkoły. Padła również deklaracja przedstawicieli barlineckich firm, że przyznane stypendia mają charakter cykliczny, co z pewnością zachęci uczniów do podjęcia starań w kolejnych latach szkolnych. Nadmieniamy, że sumy przyznanych stypendiów oscylowały od 1000 do 5000 zł, a łączna kwota stypendiów dla uczniów wyniosła 13 000 zł. Uczniowie z wielkim entuzjazmem przyjęli wiadomość, iż każda z branż, w których kształci nasza szkoła posiadać będzie własne stypendium.

Uczniowie, Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im.kpt. hm. Andrzeja Romockiego „Morro” w Barlinku składają serdeczne podziękowania fundatorom stypendiów wymienionym poniżej (z prawej strony nagrodzeni uczniowie):

HaCon Sp. z o.o. – stypendysta: Przemysław Marcinkowski kl. 4. Ti / branża informatyczna
HaCon Sp. z o.o. – stypendysta: Marcin Olejniczak kl. 3. Bm / branża mechaniczna
GBS Barlinek – stypendystka: Julia Falkowska kl. 4. Te / branża ekonomiczna
P.P.H. BIMEX – stypendystka: Martyna Chorążyczewska kl. 3. Th / branża hotelarska
OPB Barlinek – stypendysta: Krzysztof Makuch kl. 4. Tps / branża samochodowa
GOMETAL Paweł Goryński S.C. – stypendysta: Rafał Maciaszek kl. 4. Tps / branża samochodowa
Stowarzyszenie WABAR – stypendystka: Martyna Ziemichód kl. 3 LO a

Następnie dyrektor szkoły Łukasz Jędrzejewski w krótkim przemówieniu oficjalnie otworzył i zainaugurował nowy rok szkolny, zaś starosta myśliborski Andrzej Potyra wyraził zadowolenie, że widzi tak wielu uczniów, zwłaszcza klas pierwszych.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród dyrektora szkoły w konkursie „Primus Inter Pares”. W naszej szkole uczniem roku została Karina Dudzik z klasy I LO B (obecnie już z drugiej), sportowcem Daria Dominiak z klasy II LO b (obecnie trzeciej), zaś klasą roku - klasa I LO A, której wychowawczynią jest pani Izabela Leszczyńska. Wyróżnione osoby i klasa otrzymały od dyrekcji szkoły czeki ufundowane przez radę rodziców. Następnie pan Artur Śmigrocki przedstawił krótko refleksję historyczną związaną z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej. Zaś prowadzący uroczystość przedstawił nowych nauczycieli, którzy pojawili się w szkole. Warto wspomnieć, że naukę w naszej szkole rozpoczęło 667 uczniów  w 30 klasach. Po wyprowadzaniu sztandaru szkoły uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami, tym samym rok szkolny 2019/2020 został rozpoczęty.