2019-09-10 09:55:21

"Wakacje, znów będą wakacje. Na pewno masz rację, będą wakacje, będą znów"

Chcieliby pewnie powiedzieć uczestnicy kolonii organizowanych w sierpniu w Domu Wczasów Dziecięcych w Myśliborzu. Wraz z nimi spędziliśmy fantastyczny czas w naszym ośrodku. Nasze małe miasteczko nad Myślą odwiedziły znane nam już ekipy ze Szczecina – Klub Piłkarski „Hutnik” i świetlica „Barka” z Gorzowa Wlkp. Bardzo miło było nam gościć nowe grupy z Bolesławca – „Bolesławiecki Klub Sportowy”, Zabierzowa oraz z Wielkiego Garca. Dla przyjezdnej młodzieży zostało przygotowanych wiele atrakcji. Łącząc naukę z wypoczynkiem, udaliśmy się do Parku Narodowego „Ujście Warty” i Rezerwatu „Długogóry”. Aby poznać nieznane nam jeszcze gatunki drzew, krzewów i roślin zielonych odwiedziliśmy Ogród Dendrologiczny w Przelewicach. Korzystając z bliskiego położenia naszego miasta do morza, nie mogło zabraknąć w programie kolonii odwiedzin naszego „Bałtyku”. Spacer po molo w Międzyzdrojach, następnie aleją gwiazd, wizyta w Muzeum Figur Woskowych oraz zjedzony goferek z ogromną ilością bitej śmietany i owocami zapewne zostaną w pamięci. Wycieczka do międzyrzeckich bunkrów wzbudziła duże zainteresowanie wśród kolonistów. Jednak większość zajęć organizowaliśmy na miejscu, aby wszyscy mogli dobrze zapamiętać spędzony czas w Myśliborzu. Podchody, bieg na orientację, ognisko, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, zajęcia w parku linowym to jedne z atrakcji, które udało nam się zorganizować. W czasie upałów plaża miejska oblegana była przez naszych uczestników i spędzaliśmy tam jak najwięcej czasu. Kąpiele w jeziorze, rejsy katamaranem oraz pływanie rowerkami wodnymi sprawiły, że uśmiech nie znikał dzieciakom z twarzy. Myślę, że wspomnienia budzić będą również przepyszne, wyszukane smaki lodów w „Szarej Przystani”. W czasie, gdy pogoda nie pozwalała na kąpiel w jeziorze, wsiadaliśmy w autokar i pędziliśmy do gryfińskiej „Laguny”, a w drodze powrotnej podziwialiśmy „dziwy natury” w Krzywym Lesie. Gościliśmy młodych piłkarzy i jak na grupy sportowe przystało, nie mogło również zabraknąć czasu na treningi. Zajęcia sportowe odbywały się na obiektach Stadionu Miejskiego i na plaży, by urozmaicić i utrudnić zawodnikom wykonywanie ćwiczeń. Niestety ten niesamowity, gorący i ostatni miesiąc wakacji dobiegł końca, lecz wspomnienia pozostaną na zawsze. Teraz życzymy wszystkim uczniom dobrego startu w nowy rok szkolny i mamy nadzieję, że do zobaczenia w przyszłym roku.

Renata BD