2019-09-26 09:57:21

Zjazd absolwentów Liceum Pedagogicznego w Zespole Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu

21 września 2019 r. w murach Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu spotkali się wszyscy absolwenci Liceum Pedagogicznego, ze szczególnym naciskiem na rocznik 1969, który był ostatnim wypustem Liceum Pedagogicznego.  Najpierw w Kościele pw. Św. Krzyża w Myśliborzu odbyła się Msza św. Następnie przed budynkiem szkoły przy pamiątkowej tablicy upamiętniającej Liceum Pedagogiczne, której autorką i pomysłodawczynią była Krystyna Peczko-Tomczak (absolwentka 1968) złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze. Organizatorzy: Franciszek Mikucki (absolwent 1964), Maria Prymakowska-Paluch (absolwentka 1967), Piotr Mączka (absolwent 1964) powitali wszystkich zgromadzonych, zarówno byłych uczniów jak i nauczycieli oraz zaproszonych gości. W tym podniosłym dniu obecni byli nauczyciele: Emilia Dzwonkowska, Emilia Stachów, Elwira Guzińska-Adamczyk, Władysława Daszkiewicz i Ireneusz Zagata.

Na uroczystość przybyli również: Piotr Duda – naczelnik Wydziału Edukacji Miasta Myślibórz, Alicja Schroeder- zastępca naczelnika, Beata Fryder – dyrektor Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu, Ferdynand Łukasik – ze związku nauczycielskich emerytów oraz Zbigniew Chojecki –wiceprzewodniczący Sejmiku Zachodniopomorskiego.

Po powitaniu odbyła się uroczysta akademia, w trakcie której przypomniano historię liceum. Absolwenci zwiedzili budynek swojej dawnej szkoły. Około godziny 17.00  uczestnicy zjazdu udali się na cmentarz, żeby zapalić znicze na grobach zmarłych nauczycieli.

Zwieńczeniem akademii było wręczenie GRYFÓW, za całokształt działalności na rzecz regionu, które otrzymali: Jan Baranowicz – były starosta powiatu myśliborskiego, Maria Prymakowska-Paluch, Alicja Zagata oraz Helena Bernacka.  Po opuszczeniu murów swojej alma mater absolwenci udali się na Bal Absolwentów.

Wszyscy absolwenci wyrażali ogromną wdzięczność gospodarzom obiektu w  szczególności pani dyrektor Beacie Fryder za umożliwienie przeżywania spotkania w dawnych szkolnych murach.

GALERIA ZDJĘĆ

„Administrator, informuje, że w razie powstania roszczenia w zakresie przetwarzania danych osobowych poprzez udostępnienie fotografii na stronie internetowej Powiatu, należy zgłosić się do Administratora danych osobowych Powiatu Myśliborskiego”