2019-10-09 10:50:12

Posiedzenie Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W dniu 08.10.2019 r odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Myśliborzu. Obrady prowadził Starosta Myśliborski Pan Andrzej Potyra. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu, Zastępca Komendanta Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Myśliborzu, Wójt Nowogródka Pomorskiego, przedstawiciel Burmistrza Barlinka, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Myśliborzu oraz przedstawiciel Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Myśliborzu. Problematyka posiedzenia dotyczyła organizacji ruchu na terenie miasta Barlinka.

Zespół Problemowy ds. Analizy i Zagrożeń w Ruchu Drogowym przedstawił wynik przeprowadzonej wizji lokalnej zgłoszonych problemów występujących na drogach gminnych w Barlinku oraz propozycji ich wyeliminowania. Omówiono organizację ruchu na ul. Słowackiego i ul. Szpitalnej do skrzyżowania z ul. Mickiewicza. Obecnie ul. Szpitalna jest drogą dwukierunkową do ul. Słowackiego. Została przedstawiona propozycja utworzenia ruchu jednokierunkowego od skrzyżowania ul. Mickiewicza i ul. Szpitalnej do ul. Słowackiego i zjazdu do ul. Pełczyckiej, która stałaby się ulicą podporządkowaną. Takie rozwiązanie usprawniłoby przejazd ul. Szpitalną, gdzie obecnie ze względu na brak miejsc parkingowych kierowcy parkują samochody na poboczu, co powoduje utrudnienia w ruchu pojazdów - za takim rozwiązaniem opowiedziała się część członków Rady i Pan Starosta. Przedstawiciel Burmistrza Barlinka przekonywał, że nie ma potrzeby zmiany organizacji ruchu na wskazanym odcinku ulic bo w trzecim kwartale 2020 r planowana jest budowa parkingu na działce przyległej do ul. Szpitalnej i obecne rozwiązanie jest dobre. Na przełomie października i listopada bieżącego roku w  budynku przychodni lekarskiej zostanie otwarta filia Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Myśliborzu. W związku z tym członkowie Rady nie podjęli ostatecznej decyzji i postanowili ponownie przyjrzeć się sytuacji panującej na ul. Szpitalnej w okresie funkcjonowania filii i rozważyć wariant ruchu jednokierunkowego od ul. Szpitalnej do ul. Pełczyckiej, gdyby trudności komunikacyjne uległy nasileniu.

Przygotował: Wojciech Cheba - Inspektor w Biurze ds. Obronnych i Zarządzania Kryzysowego