2019-10-28 08:11:58

Spotkanie z siostrą zakonną z Kenii w Zespole Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu

W środę 23 października do Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu zawitał niecodzienny gość – siostra Grace z Kenii. Poprosiliśmy swoich uczniów, aby podzielili się swoimi przemyśleniami po tym spotkaniu. Oto co napisali:

„Spotkanie z siostrą zakonną Grace, które odbyło się 23.10 bardzo mnie zaciekawiło. Siostra zakonna opowiadała o wielu rzeczach, które maję miejsce w Kenii o których nie miałam pojęcia. Dowiedziałam się o zwyczajach tam panujących i o problemach, z którymi ludzie tam maja do czynienia. Bardzo ciekawa była prezentacja ozdób i odzieży, którą w tamtejszych terenach się nosi. Spotkanie z siostrą Grace było bardzo ciekawe.”

„Dnia 23 października odbyło się spotkanie z siostrą zakonną z Kenii. Siostra o imieniu Grace jest misjonarką w małej miejscowości Kippsing. Misjonarka opowiadała nam jak wygląda życie uczniów w Kenii. Pokazała nam biżuterię noszoną przez miejscowe kobiety. Spotkanie wzbudziło w nas współczucie i chęć do pomagania innym.”

„Spotkanie z siostrą zakonną Grace, które odbyło się 23.10.19 r. bardzo mi się podobało. Dowiedziałam się bardzo dużo ciekawych informacji o Kenii. Te ciekawostki wywołały dużo emocji m. in. smutnych i radosnych. Teraz już wiem jak żyje się w Kenii. Ludzie mają tam bardzo trudne warunki, które im nie sprzyjają. Trudną sytuacją w tamtych stronach jest edukacja dzieci. My w tych czasach mamy udogodnienia, oni natomiast trudne i ciężkie warunki.”

„Spotkanie z siostrą zakonną Grace było bardzo ciekawe i inspirujące. Siostra opowiadała o problemach dzieci w Kenii i jak im pomaga. Siostra Grace opowiedziała nam o misjach, które polegają na pomaganiu tym dzieciom. Dzięki siostrze większość z nas uświadomiła sobie o problemach, które dotykają dzieci w Afryce i zainspirowała nas do działania.”

„W środę 22.10.2019 r. odbyło się powitalne spotkanie z siostrą zakonną z Kenii. Odwiedziła nas w celu przekazania nam informacji o misjach. Wiele pomocy niosą siostry Felicjanki ze Szczecina. Były podziękowania i mogliśmy zapytać o wszystko.”

„Siostra zakonną Grace odwiedziła naszą szkołę. Opowiedziała nam trochę o sobie i o dzieciach w Kenii. Dowiedzieliśmy się jakie są tam ciężkie warunki życia dla dzieci i dorosłych, z jakimi trudnościami muszą się codziennie zmierzać.”

„Prezentacja siostry Grace była bardzo interesująca. Przedstawiła nam ona w ciekawy sposób życie ludzi w Kippsing. Pokazała nam również dodatki i biżuterię jaka noszą kobiety w tamtejszych rejonach. Siostra mówiła po angielsku, więc mogliśmy sprawdzić naszą wiedzę w tym języku. Prezentacja bardzo mi się spodobała i cieszę się z takich wydarzeń w naszej szkole.”

„Spotkanie z siostrą zakonną Grace z Kenii było bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Siostra w ciekawy i skrupulatny sposób opowiedział o życiu codziennym na misjach w Kippsing. Świetnym dopełnieniem całej prezentacji, był nie tylko pokaz slajdów, ale również przedstawienie przedmiotów wykonanych przez tamtejszą ludność. Dzięki jasnemu i dobrze dobranemu przekazowi wiele interesujących informacji dotarło do wszystkich uczniów. Wizyta siostry Grace zdecydowanie przybliżyła nam temat misji i uświadomiła nam jak bardzo są potrzebne.”

„Spotkanie z siostrą Grace było bardzo interesujące. Siostra podzieliła się z nami informacjami na temat życia dzieci w Kenii. Spotkanie wywołało u mnie smutek ale także chęć pomocy dzieciakom z Kenii. Mam nadzieję, że nasza szkoła przyłączy się do projektu adopcji na odległość, ponieważ byłaby to bardzo szlachetna pomoc.”

„Spotkanie z siostrą Grace dnia 23.10. 2019 r. było wydarzeniem niesamowitym. Dowiedzieliśmy się wiele o Kenii i misjach siostry zakonnej. Mieliśmy okazję zobaczyć rzeczy zrobione własnoręcznie-naszyjniki, korale. Uzmysłowiliśmy sobie w jakich warunkach żyją inni ludzie i że tam nie ma warunków do poszerzania swojej wiedzy.”

„W tę środę naszą szkołę odwiedziła siostra zakonna Grace, która pochodzi z Kenii. W związku ze specjalnym rozkazem papieża, który uczynił miesiąc październik miesiącem misyjnym, siostra zdecydowała się na wypełnienie swoich misji w Polsce. Siostra Grace opowiadała o pomocy jaka otrzymała jej wioska od wspólnot w szczecinie. Dzięki nim dzieci z jej wioski mogą chodzić do przedszkoli i szkół. Niesamowitą rzeczą w tym spotkaniu były także biżuteria i chusty, które siostra przywiozła z Kenii, aby podzielić się z nami swoja kulturą. To spotkanie było dla nas świetną nauką.”

Uczniowie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego