2019-11-08 17:17:35

W oczekiwaniu na decyzję MSWIA w Warszawie w sprawie Szpitala w Dębnie Sp. z o.o.

Za nami, jak wcześniej informowaliśmy Państwa, podpisanie Listu Intencyjnego w przedmiocie współpracy zmierzającej do przejęcia i prowadzenia Szpitala w Dębnie przez SPZOZ Ministerstwa Spraw Wewnętrznych  i Administracji w Szczecinie oraz uzyskanie pozytywnej opinii Rady Społecznej działającej przy SPZOZ MSWiA w Szczecinie w zakresie rozszerzenia działalności Zakładu, polegającej na nabyciu przez SPZOZ MSWiA w Szczecinie przedsiębiorstwa Szpitala w Dębnie.

W następstwie tych wydarzeń podejmowane były liczne działania ze strony właścicieli i Zarządu Szpitala, które uzyskały akceptację Rady Powiatu w Myśliborzu wyrażoną w Uchwale Nr XIV/147/2019  poprzez poparcie starań Zarządu Powiatu w Myśliborzu oraz organów Szpitala w Dębnie  zmierzające do nieodpłatnego zbycia przedsiębiorstwa Szpitala na rzecz SPZOZ MSWiA w Szczecinie oraz związane z tą inicjatywą czynności zmierzające do spłaty przez Szpital wszelkich jego zobowiązań ze środków pochodzących od udziałowców szpitala w proporcji stosownie do ilości posiadanych przez nich udziałów.

Kolejno w dniu 9 października 2019 roku w siedzibie Szpitala w Dębnie odbyło się spotkanie dotyczące negocjacji w zakresie kluczowych warunków nabycia przedsiębiorstwa Szpitala Spółki przez SPZOZ MSWiA w Szczecinie. Efektem spotkania był Protokół uzgodnień, który został podpisany przez strony: Dyrektora SPZOZ MSWiA w Szczecinie, Zarząd Szpitala w Dębnie, Burmistrza Dębna oraz Starostę i Wicestarostę Myśliborskiego. Dokument ten został również zaparafowany przez prawników reprezentujących strony.

Z uzyskanych informacji od Dyrektora MSWiA w Szczecinie wniosek o wyrażenie zgody na nabycie Szpitala w Dębnie został złożony do Ministerstwa i oczekuje na akceptację.

Jednakże w związku z brakiem odpowiedzi z Ministerstwa w przedmiotowej sprawie – dnia 30 października br. strony zainteresowane czynnością nabycia przedsiębiorstwa Szpitala w Dębnie przez SPZOZ MSWiA w Szczecinie zwróciły się z pisemną prośbą o możliwość spotkania z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie, celem poruszenia tych kwestii i poznania stanowiska Ministerstwa w powyższym zakresie.

Wstępnie wyznaczono termin spotkania na najbliższy tydzień i obecnie oczekujemy na oficjalne potwierdzenie terminu spotkania.

Dodatkowo dnia 6 listopada br. zaproszono na posiedzenie Zarządu Powiatu w Myśliborzu w dniu 12 listopada br. Dyrektora SPZOZ MSWiA w Szczecinie – Pana Pawła Bakuna, celem przedstawienia zaawansowania prac związanych z  przejęciem Szpitala w Dębnie przez SPZOZ MSWiA w Szczecinie.

Pismo do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie

Zaproszenie Dyrektora SPZOZ MSWiA w Szczecinie