2020-07-10 14:11:19

Granty sołeckie 2020 w Powiecie Myśliborskim rozdane

W dniu 9 lipca 2020 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Myśliborzu odbyło się uroczyste podpisanie umów z Gminami – laureatami Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty sołeckie 2020”.

Celem konkursu było wyróżnienie sołectw, podejmujących wartościowe inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności, takie jak: podnoszenie jakości i bezpieczeństwa życia mieszkańców, wzmacnianie udziału społeczności w podejmowaniu decyzji lokalnych, a także realizacja przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, turystycznym i sportowym.

To już czwarta edycja konkursu, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród sołectw i gmin naszego powiatu. Beneficjenci dzięki otrzymanym środkom m.in. doposażyli świetlice wiejskie, zrewitalizowali tereny zielone czy zmodernizowali świetlice.

Pula środków w tegorocznej edycji konkursu wyniosła 1,8 mln zł. Pomoc finansowa na realizację projektu dla jednego sołectwa to 10 tys. zł.

Uroczystość otworzyła i powitała gości Pani Alicja Prill – Wicestarosta Myśliborski. Umowy zostały podpisane przez Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Pana Olgierda Kustosza.
W spotkaniu udział wzięli: Radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Pan Artur Nycz, Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Rybactwa Pan Arkadiusz Janowicz, Burmistrz Barlinka Pan Dariusz Zieliński, Burmistrz Myśliborza Pan Piotr Sobolewski, Wiceburmistrz Dębna Pani Joanna Stąsiek-Janicka, Wójt Nowogródka Pomorskiego Pan Krzysztof Mrzygłód oraz Sołtysi – laureaci konkursu.

Lista laureatów konkursu „Granty sołeckie 2020” w Powiecie Myśliborskim:

Gmina Barlinek:

• Rychnów – Magazyn sołecki

Gmina Dębno:

• Bogusław – Zewnętrzna modernizacja świetlicy wiejskiej
  • Warnice – Remont świetlicy wiejskiej – serce wsi Warnice
  • Grzymiradz – Montaż fotowoltaiki w świetlicy wiejskiej
  • Oborzany – Rewitalizacja terenu zielonego

Gmina Myślibórz:

• Myśliborzyce – Budowa lampy solarnej
  • Dalsze – Sportowo oznacza zdrowo – montaż trybun na boisku

Gmina Nowogródek Pomorski:

• Nowogródek Pom. – Doposażenie świetlicy wiejskiej
  • Świątki – Kuchnia marzeń – zakup nowego sprzętu

Pełna lista rankingowa konkursu „Granty sołeckie 2020” dostępna jest na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego: www.grantysoleckie.wzp.pl

Gratulujemy Laureatom i życzymy dalszych sukcesów.