2020-10-16 11:18:39

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA UCZESTNIKÓW PUNKTU WSPARCIA DZIENNEGO FUNKCJONUJĄCEGO W RAMACH PROJEKTU

pn. „Rodzina jest najważniejsza 2019-2023”

finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach

Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 -2020, działanie 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym

realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu

NA ROK SZKOLNY 2020- 2021

Niniejszym zapraszamy do składania deklaracji uczestnictwa w roku szkolnym 2020-2021 (w terminie od 01.11.2020 r. do 31.08.2021 r.) w bezpłatnych zajęciach w Punkcie Wsparcia Dziennego w Myśliborzu oraz filii w Barlinku dzieci i młodzieży w wieku szkolnym

- zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym,

- zamieszkujących, uczących się na terenie województwa zachodniopomorskiego

- dzieci - członków rodzin w zakresie systemu wspierania rodziny, w tym:

1. przeżywających trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo – wychowawczych, które mogą skutkować ograniczeniem przez sąd władzy rodzicielskiej,
  2. sprawujących rodzinną pieczę zastępczą,
  3. dzieci przebywających w pieczy zastępczej,
  4. przeżywających trudności wychowawcze.

Zajęcia będą odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku w dwóch lokalizacjach (do wyboru):

1. Punkt Wsparcia Dziennego w Myśliborzu przy ul. Spokojnej 13 zajęcia dla 4 osób,
  2. Punkt Wsparcia Dziennego Filia w Barlinku przy ul. Szosowej 2 zajęcia dla 6 osób.

Punkt Wsparcia Dziennego zapewni uczestnikom m. in. opiekę w czasie wolnym od zajęć, pomoc w nauce, rozwijanie umiejętności i uzdolnień, profilaktykę wychowawczą, organizację zajęć, gier i zabaw rozwojowych, zajęcia w kołach zainteresowań – plastyczne, muzyczne, taneczne i informatyczne, zajęcia profilaktyczne i wychowawcze, których celem będzie propagowanie zdrowego stylu życia oraz poprawa społecznego funkcjonowania dzieci                     i młodzieży. Podejmowane będą także działania mające na celu kształtowanie prawidłowych postaw i kontaktów z rodziną i otoczeniem rówieśniczym, pomoc w sytuacjach kryzysowych, problemach szkolnych, rodzinnych i osobistych, kształtowanie prawidłowych postaw                                            i kontaktów dziecka z rodziną i otoczeniem rówieśniczym. Zapewnione również będzie wsparcie specjalistyczne.

Głównym celem działalności Punktu Wsparcia Dziennego jest wspieranie rodziny                     w pełnieniu funkcji opiekuńczo – wychowawczej.

Decyzję o przyjęciu dziecka do Placówki podejmie Zespół ds. rekrutacji pod przewodnictwem Kierownika Punktu Wsparcia w skład którego wejdą wychowawcy z Punktu w Myśliborzu i filii w Barlinku, na podstawie oceny merytorycznej zgłoszeń. Przyznane zostaną punkty za:

- posiadanie karty Dużej Rodziny – 10 pkt,

- rodzina objęta Niebieską Kartą – 10 pkt,

- zamieszkanie na obszarze wiejskim – 5 pkt.

Z każdym zakwalifikowanym do wsparcia dzieckiem oraz jego rodziną, przeprowadzona zostanie rozmowa dotycząca potrzeb, motywacji do udziału w projekcie oraz oczekiwań. O terminie spotkań  rodziny poinformowane zostaną telefonicznie. Dzieci, które nie zostaną zakwalifikowane w ramach rekrutacji zostaną wpisane na listę rezerwową i rozpoczną udział w zajęciach w punkcie w momencie zwolnienia miejsca.

DOKUMENTY REKRUTACYJNE DO POBRANIA: http://pcprmysliborz.pl/, https://pcprmysliborz.bip.gov.pl/

Możliwe jest również uzyskanie dokumentacji rekrutacyjnej do Punktu w formie papierowej. Z uwagi na ograniczenia spowodowane pandemią koronawirusa, w przypadku takiej konieczności, proszę o kontakt telefoniczny: 95 747 2303 (dokumenty zostaną przesłane pocztą).

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW:

od 15.10.2020 r. –do 22.10.2020 r. do godziny 13 ºº

MIEJSCE I SPOSÓB SKŁADANIA WNIOSKÓW

1. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie z dopiskiem Punkt Wsparcia Dziennego  Myślibórz, ul. Północna 15  skrzynka pocztowa przy wejściu do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Myśliborzu;
  2. listem za pośrednictwem Poczty Polskiej na adres: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie z dopiskiem Punkt Wsparcia Dziennego 74 – 300  Myślibórz ul .Północna 15;
  3. drogą e—mail:  sekretariat@pcprmysliborz.pl

Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu przy ul. Północnej 15, lub telefonicznie; 95 747 23 03.

Powiatowego Centrum
Pomocy Rodzinie w Myśliborzu