2008-06-03 11:09:21

VII Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Szóstkach Piłkarskich "Babimost 2008".

Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym, 2 × 8 minut. Po rozegraniu 10 emocjonujących pojedynków, okazało się, że najlepiej dysponowany w tym dniu, jest zespół gospodarzy. Wygrywając wszystkie pojedynki zapewnił on sobie pierwsze miejsce, a tym samym  awans do turnieju finałowego. Na zakończenie pamiątkowe puchary wręczyli razem ze znakomitym gościem Wojciechem Łazarkiem ich fundatorzy – Leszek Wierucki - Burmistrz Miasta i Gminy w Myślibórz,  Krzysztof Głownia – Prezes LUKS „Spójnia” Renice, Arkadiusz Chlebowicz – Prezes MKS „Osadnik”. Nagrodę za pierwsze miejsce w turnieju ufundował Artur Gałęski – Zachodniopomorski Kurator Oświaty. Nagrody dla najlepszych zawodników turnieju przekazało Starostwo Powiatowe w Myśliborzu. Wszystkie zespoły otrzymały jeszcze drobne upominki w postaci piłek podarowanych przez Centrum Ubezpieczeniowe Rostkowscy z Myśliborza.
Organizator turnieju składa serdeczne podziękowanie za pomoc wszystkich osób dobrej woli bez udziału, których turniej ten nie doszedł by do skutku.

Dnia 16.05.2008 wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Renicach brali udział w organizowanych przez MOW w Rewalu biegach przełajowych.
W imprezie brały udział reprezentacje pięciu ośrodków wychowawczych. Trasa biegła nadmorską plażą i miała długość 4,5 kilometra. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych. Nasi wychowankowie odnieśli zwycięstwa drużynowe i indywidualne w obydwu kategoriach zajmując indywidualnie następujące miejsca:
grupa młodsza – Paweł Sitarz-1miejsce, Grzegorz Elmer-3 miejsce, Leszek Dargacz-6 miejsce
grupa starsza – Piotr Jeziorek-1 miejsce, Michał Zawiłowski-2 miejsce, Łukasz Zwoliński-
5 miejsce

Wychowankowie MOW w Renicach oraz uczniowie Gimnazjum w Myśliborzu, w ramach zajęć pozalekcyjnych, przygotowali inscenizację bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, z elementami rekonstrukcji historycznej oraz koncert pieśni patriotycznej. Widowisko powstało na podstawie programu grupy rekonstrukcji historycznej         ( „ Ku pokrzepieniu serc” ). Autorką tego programu jest pani Małgorzata Chodak, która jednocześnie jest pomysłodawczynią całej imprezy i reżyserem widowiska. Oprawa muzyczna została opracowana przy współpracy z panem Janem Sarbą – wychowawcą internatu , natomiast kostiumy wykonali wychowankowie MOW w Renicach pod kierunkiem pana Dariusza Skibińskiego również wychowawcy internatu. Impreza zawdzięcza swój sukces również dziewczętom i chłopcom z Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Myśliborzu przygotowanym przez panią  mgr Dagmarę Gabryszewską, nauczyciela historii. Chociaż całe spotkanie miało wydźwięk historyczno- patriotyczny, stało się swoistym dowodem wspaniałej współpracy kadry pedagogicznej i wychowanków, pomiędzy którymi nawiązały się pozytywne koleżeńskie kontakty. Jest to również bardzo dobry przykład połączenia zabawy z historią Polski. Gośćmi imprezy byli panowie - kapitan Janusz Błaszczak i  porucznik   Łukasz Szelesiński z 12 Brygady Zmechanizowanej im. Gen. Józefa Hallera  w Szczecinie. Kapitan Błaszczak zaprezentował bojowy pojazd typu Hammer, wykorzystywany w misjach pokojowych polskich żołnierzy.

W dniu 28.05.2008 r. wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Renicach uczestniczyli w Babimoście (woj. lubuskie) w VII Mistrzostwach Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Szóstkach Piłkarskich. W turnieju uczestniczyło 6 zespołów reprezentujących placówki z Babimostu, Włocławka, Puław, Wrocławia, Komionki Małej oraz Renic.
W tym gronie przyzwoicie zaprezentowała się drużyna z Renic zajmując ostatecznie w turnieju 3 miejsce. Gdyby nie słabsza dyspozycja liderów zespołu tego dnia można byłoby pokusić się o nawet o pierwsze miejsce. Zespół MOW Renice w całym turnieju zanotował następujące wyniki: z Wrocławiem 0:1, z Puławami 3:0, z Babimostem 3:0, z Włocławkiem 0:5, Kamionkiem Małym 0:1.
Pierwsze miejsce w turnieju zajął zespół z Włocławka (12 punktów), drugie z Wrocławia (10 punktów), trzecie z Renic (6 punktów), czwarte z Babimostu (6 punktów), piąte z Kamionki Małej (5 punktów), szóste z Puław (4 punkty).
Drużyna MOW Renice pod opieką trenerów Tomasza Kozłowskiego i Ignacego Tokarczyka wystąpiła w następującym składzie: Kazimierz Smakulski, Denis Sidorczuk, Norbert Kowalski, Dominik Schabowski, Michał Zawiłowski, Łukasz Zawoliński, Tomasz Cisek, Paweł Sitarz, Michał Jasiński, Piotr Jeziorek.