2003-11-28 13:27:22

KOŁOBRZEG:Dni Województwa Zachodniopomorskiego

W dniach 21-22 listopada 2003 r. w kołobrzeskiej Hali Milenium odbyły się Dni Województwa Zachodniopomorskiego. Wiodąca tematyka przedsięwzięcia była "Przedsiębiorczość i praca". Oprócz prezentacji gospodarczych realizowane były panele dla samorządów oraz małych i średnich przedsiębiorstw, na których omawiano metody i instrumenty przedsiębiorczości i rynku pracy. Otwarcie Dni Wojewodztwa Zachodniopomorskiego dokonał Prezydent Miasta Henryk Bieńkowski. Wśród gości znalazły się m. in. takie osobistości jak Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Zygmunt Meyer, Wicemarszałek Henryk Rupnik, Wojewoda Zachodniopomorski Stanisław Wziątek, Starosta Powiatu Kołobrzeskiego Ryszard Ławrynowicz, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Turystyki Anna Smorowska. Sala konferencyjna hali "Milenium" była miejscem gorących dyskusji o rozwoju gospodarczym województwa i aktywizacji gospodarczej regionu w dziedzinie turystyki. Na targach reprezentowały się wszystkie powiaty województwa zachodniopomorskiego. Konkurs na najlepsze stoisko wystawiennicze wygrało stoisko powiatu świdwińskiego. Jako najlepszy produkt nagrodzony został powiat drawski za miody drahimskie. Na każdym ze stoisk zwiedzający mogli zapoznać się ze specyfiką poszczególnego regionu oraz z ich ofertą turystyczno - gospodarczą. Prezentacje były doskonalą okazją na poznanie wiodących firm w województwie. W piątkowy wieczór w Hotelu NewSkanpol ogłoszono wyniki konkursu Marszałka Województwa na najlepszą i najlepiej rozwijającą się firmę z województwa, a także plebiscyt na animatorów oraz działaczy społecznych i gospodarczych. Kategoria Inwestor Zagraniczny - firma Kronospan; Kategoria Małe Przedsiębiorstwo - firma Agralex; Kategoria produkt Zachodniopomorski (po raz pierwszy przyznana) - serek śmietanowy "Delfiko"; Kategoria Gospodarstwo Rolne - zagroda Brzegorza Brodowicza. Targi swoją obecnością zaszczycili m.in. przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych, przedsiębiorcy, ludzie kultury, a także goście z zagranicy. Stoisko Powiatu Myśliborskiego reprezentowały Gminy Myślibórz, Dębno i Barlinek cieszące się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony turystyki jak i prezentowanych firm. Wśród firm z Myśliborza zaprezentowały się: MALDROBUD, AUTO PORT oraz Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Urzędu Miasta i Gminy z ofertą turystyczną promującą nasze walory i instytucje zajmujące się kulturą, turystyką i rekreacją: Muzeum Pojezierza Myśliborskiego, SZKUNER, Hotel PIAST, Myśliborski Ośrodek Kultury, OSiR.