2008-09-09 08:45:36

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2008/2009

Uroczystość inauguracji   nowego roku szkolnego 2008/2009  w ZSP Nr 3 w Myśliborzu rozpoczęła Dyrektor Szkoły Pani Elżbieta Urbaniak powitaniem gości: Członka Zarządu Powiatu Myśliborskiego i Prezesa Oddziału ZNP w Myśliborzu Pana Ferdynanda Łukasika,Panią Teresą Rutkowską  z rodziną, Przedstawicieli Pracodawców  i Cechu, Przedstawicieli Rady Rodziców, Pracowników administracji i obsługi.

W tracie inauguracyjnego wystąpienia Pani dyrektor powitała również młodzież i nauczycieli. Szczególnie serdecznie zostali powitani uczniowie klas pierwszych i nauczyciele rozpoczynający pracę w naszej szkole. Pani dyrektor nawiązała do 69 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i 28 rocznicy Porozumień Sierpniowych.
Poinformowała zebranych, że Szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego pod nazwą „Katyń ocalić od zapomnienia”. „Chcemy zachować pamięć o ofiarach Katynia, Starobielska, Ostaszkowa i innych miejsc kaźni NKWD. Chcemy, aby pamięć o tej straszliwej zbrodni sprzed 68 lat była żywa w pokoleniach polskiego narodu” – powiedziała dyrektor szkoły.
W inauguracji po raz pierwszy uczestniczyli uczniowie klas pierwszych, którzy złożyli uroczyste ślubowanie odebrane przez Panią Dyrektor E. Urbaniak.
W nowym roku szkolnym dokonano naboru do 6 klas pierwszych. Przybyło nam 169 „nowych” uczniów.
Pani dyrektor Elżbieta Urbaniak poinformowała wszystkich uczestników uroczystości, że nowym wicedyrektorem szkoły został Pan Marek Rybak, dotychczasowy nauczyciel matematyki i technologii informacyjnej naszej szkoły. Do pracy w naszej szkole zostali przyjęci nowi nauczyciele na cały etat w osobach:
Panie: Beata Sypnicka, Jolanta Marcinkiewicz, Jolanta Bachońska
Panowie: Grzegorz Karliński, Robert Kulicki.

W drugiej części uroczystości związanej  z programem edukacyjnym pod nazwą „Katyń ocalić od zapomnienia” Pani dyrektor poprosiła Pana Ferdynanda Łukasika oraz Panią Teresę Rutkowską – córkę  Zygmunta Janickiego oraz rodzinę o odsłonięcie tablicy pamiątkowej pod nazwą:

„DĄB PAMIĘCI
posadzony został dla uhonorowania pamięci
asp. Zygmunta Janickiego
s. Andrzeja i Józefa, ur. 01.01.1901 r. w Głuchowie,
aresztowanego przez NKWD w 1939 r. zamordowanego w Kalininie (Twer)”.

Wszyscy zebrani uczcili minutą ciszy śmierć pomordowanych Polaków przez oprawców NKWD.
Pani dyrektor przypomniała, że program edukacyjny „Katyń ocalić od zapomnienia” jest realizowany  pod patronatem  Prezydenta Polski Pana Lecha Kaczyńskiego, natomiast na terenie powiatu myśliborskiego rozpropagował  go Starosta Myśliborski Pan Andrzej Potyra oraz zachęcił szkoły ponadgimnazjalne do wzięcia czynnego udziału w tym programie.
Pani dyrektor poprosiła o zabranie głosu Pana Ferdynanda Łukasika – członka Zarządu Powiatu Myśliborskiego. Pan Ferdynand  Łukasik w swoim wystąpieniu podkreślił bardzo ważną rolę jaką pełni nasza szkoła nie tylko w środowisku lokalnym. Nasza szkoła jest ambasadorem powiatu myśliborskiego także na Litwie, poprzez to, że nosi imię bohaterów litewskich S. Dariusa i S. Girenasa, którzy zginęli w Pszczelniku koło Myśliborza i realizuje projekty z zaprzyjaźnioną szkołą w Kownie. Przekazał życzenia dla Pani dyrektor i całej społeczności  szkolnej od Starosty Pana Andrzeja Potyry. Wręczył również Pani Elżbiecie Urbaniak akt powołania na dyrektora szkoły na dalsze 5 lat.
Pani dyrektor oraz zaproszeni goście złożyli uczniom, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi życzenia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Opracował: Tadeusz Urbaniak