sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

AKTUALNOŚCI

2008-11-13 12:06:16

SPORT - SIATKÓWKA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Na sportowo spędziliśmy ten szczególny dla Polski dzień. Myśliborskie stowarzyszenie miłośników piłki siatkowej było organizatorem V Turnieju Piłki Siatkowej, który połączono z występem artystycznym zespołu tanecznego „Estera” pod egidą p. Jolanty Czaczka. Było na co popatrzeć
, a kto nie wierzy niech obejrzy program miejscowej telewizji TVB. Pan Krzysztof Buczyński zgrabnie zmontuje program i wyjdzie z tego widowisko. Młodziutkie tancerki i tancerze dali pokaz zgrabnego poruszania się po parkiecie sali sportowej SP nr 3. Szkoda, że myśliborscy, młodzi siatkarze nie wzięli z nich przykładu. Przeciwnik wówczas prosiłby o łagodny wymiar kary. Tak się jednak nie stało. Finałowy mecz z OsiR- em Dębno był tego najlepszym przykładem. Pierwszy set był tragiczny, nie było żadnej gry tylko jej obserwacja. Klęska do 11. Drugi set to gra efektowna i efektywna zakończona wynikiem 19 : 12. Jednak później coś złego zaczęło się dziać i zrobiło się 21: 22 dla Dębna. Myśliborzanie wyciągnęli na 24 : 22 i mając piłkę w górze nie potrafili zdobyć zwycięskiego punktu, przegrywając tego seta, przegrali mecz oraz cały turniej. Gramy dobrze do pewnego momentu, a później zaczyna dziać się coś złego. Faktem jest, że drużyna w tym składzie grała pierwszy raz, a niektórzy zawodnicy grali bez wcześniejszych treningów, nie obcując z piłką od roku. To jest chyba jedyne wytłumaczenie słabych, końcowych meczy w ich wykonaniu. Klasą dla siebie była drużyna z Dębna. Mistrzowie Powiatu pokazali, że potrafią wracać z dalekiej podróży. Pomimo porażki z Barlinkiem i słabym 2 setem z Myśliborem- 2 to drobna potyczka.

WYNIKI
MYŚLIBOR 1 – MYŚLIBOR 2                                      2:0 (20; 21)
OSiR DĘBNO – EKO- TERMO BARLINEK                1:2 (21; 23; 13)
EKO- TERMO BARLINEK- MYŚLIBOR – 1               1:2 (24; 8; 11)
OSiR DĘBNO– MYŚLIBOR 2                                       2:0 (14; 26)
MYŚLIBOR 2 - EKO- TERMO BARLINEK                 0:2 (14; 28)
MYŚLIBOR – 1- OSiR DĘBNO                                     0:2 (11; 24)

TABELA

1. OSiR DĘBNO
  2. EKO- TERMO BARLINEK
  3. MYŚLIBOR – 1
  4. MYŚLIBOR 2

Najlepszy zawodnik turnieju -  Pożarski Piotr  ( OSiR DĘBNO)

Kołodziejczak Zenon z Myśliborzyc i Aniśkiewicz Jan – radny z Ław, byli sponsorami Turnieju o Puchar Starosty Myśliborskiego. Obecny był również burmistrz MiG Myślibórz- p. Leszek Wierucki, który ufundował puchar dla najlepszego zawodnika.