2008-12-10 15:40:05

TURNIEJE SIATKARSKIE

W dniach 29.11.2008 r. oraz 6.12.2008 r. Gimnazjum Publiczne oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębnie byli organizatorami dwóch dużych imprez siatkarskich. Obie odbyły się w hali sportowej Gimnazjum Publicznego im. A. Fiedlera w Dębnie.

Pierwszą imprezą był   VII ANDRZEJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT. W zawodach wzięły udział następujące drużyny:

1. Gimnazjum Nr 43 Szczecin
  2. Gimnazjum Nr 3 Police
  3. Gimnazjum Nr 2 Kostrzyn n/O
  4. Gimnazjum Banie
  5. Gimnazjum Pyrzyce I
  6. Gimnazjum Pyrzyce II
  7. ZSP Nr 1 w Dębnie
  8. Gimnazjum Publiczne Dębno

Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach, gdzie zwycięzcy grali w finale o pierwsze miejsce, a drużyny z drugich miejsc w małym finale o miejsce trzecie. Główne trofeum przypadło drużynie z Gimnazjum Nr 43 w Szczecinie.
Końcowa klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:
I miejsce – Gimnazjum Nr 43 Szczecin
II miejsce – Gimnazjum Police
III miejsce – Gimnazjum Publiczne Dębno
IV miejsce – Gimnazjum Nr 2 Kostrzyn n/O
V miejsce – Gimnazjum Pyrzyce I
VI miejsce – ZSP Nr 1w Dębnie
VII miejsce – Gimnazjum Banie
VIII miejsce – Gimnazjum Pyrzyce II
Gimnazjum Publiczne w Dębnie reprezentowali: Smaga Iza, Poprawa Patrycja, Łabędź Magda, Zielińska Kasia, Zając Małgorzata, Biadań Monika, Brzezicka Paulina, Łagoda Agata, Łużna Adriana, Pożarska Weronika, Zborowska Agata, Olszak Adriana, Lenartowicz Małgorzata.

Kolejną imprezą był I MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW.  W zawodach wzięły udział następujące drużyny:

1. Gimnazjum Nr 43 Szczecin
  2. UKS „Maraton” Świnoujście
  3. Gimnazjum Pyrzyce
  4. UKS „Żak” Pyrzyce
  5. Gimnazjum Nr 2 Kostrzyn n/O
  6. ZSP Nr1 Dębno
  7. ZS Smolnica
  8. Gimnazjum Publiczne Dębno

Poziom rywalizacji we wszystkich sportowych rozgrywkach był bardzo zacięty, należy zaznaczyć, że wśród uczestników drużyny ze Szczecina i Świnoujścia obecni byli tegoroczni medaliści Gimnazjady Wojewódzkiej. Końcowa klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:
I miejsce – Gimnazjum Nr 2 Kostrzyn
II miejsce – Gimnazjum Pyrzyce
III miejsce – Gimnazjum Nr43 Szczecin
IV miejsce – ZS Smolnica
V miejsce – UKS „Maraton” Świnoujście
VI miejsce – ZSP Nr1 Dębno
VII miejsce – UKS „Żak” Pyrzyce
VIII miejsce – Gimnazjum Publiczne Dębno
Gimnazjum Publiczne w Dębnie reprezentowali: Telenga Adrian, Kowalczyk Marcin, Batory Norbert, Żurek Daniel, Kucharski Patryk, Naglik Piotr, Łużny Łukasz, Dembkowski Filip, Patkowski Bartosz, Jaworski Paweł, Ziobrowski Sebastian, Mistrzak Patryk. Trenerem obu drużyn GP Dębno jest Mirosław Gładysz.
Uroczystego otwarcia w/w zawodów dokonała dyrektor GP w Dębnie –  Pani Barbara Kornaś. Wszyscy zawodnicy otrzymali słodkie upominki, natomiast czterech najlepszych nagrody indywidualne. Puchary, dyplomy i nagrody wręczali: były dyrektor GP w Dębnie i przewodniczący komisji oświatowej – Pan Adam Kaczmarczyk oraz organizatorzy zawodów Pan Dariusz Kowalski i Pan Mirosław Gładysz.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Natalii Łuczak, Haliny Potaniec, Dariusza Kowalskiego, Marcina Domagały, Marcina Cygana za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu rozgrywek, a także SZSseniorskiej drużyny siatkarzy za pomoc finansową przy organizacji w/w zawodów.

Mirosław Gładysz, Kamila Górniak

<<< Galeria >>>