2008-12-16 13:12:19

VI MIĘDZYNARODOWY POKAZ "PIĘKNIE NAKRYTY STÓŁ BOŻONARODZENIOWY" w ZSP Nr 3 w Myśliborzu

W dniu 12 grudnia 2008 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. S. Dariusa i S. Girenasa w Myśliborzu obył się: VI MIĘDZYNARODOWY POKAZ „PIĘKNIE NAKRYTY STÓŁ BOŻONARODZENIOWY”.
Pokaz rozpoczął się od wystąpienia Dyrektorki Szkoły Pani Elżbiety Urbaniak, która powitała wszystkich Gości: Starostę Powiatu Myśliborskiego Pana Andrzeja Potyrę wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Panem Jozefem Głuszko oraz współpracownikami, Członka Zarządu Powiatu i Prezesa ZNP – Oddział w Myśliborzu Pana Ferdynanda Łukasika, Burmistrza Miasta i Gminy Myślibórz Pana Leszka Wieruckiego ze współpracownikami, kierowników jednostek starostwa i gminy, dyrektorów szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych, sponsorów, TVB Myślibórz, Prezesa Stowarzyszenia Litwinów w Polsce – Oddział w Szczecinie Pana Wiktora Buwelskiego i uczestników pokazu.
W pokazie wzięły udział szkoły z województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego oraz Niemiec: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnie, Zespół Szkół Gastronomicznych w Gorzowie Wlkp., Zespół Szkół im. J. Solarza w Smolnicy, Zespół Szkół w Strzelcach Krajeńskich, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Barlinku, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Zasadnicza Szkoła Zawodowa Lipki Wielkie, Siostry z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, Berufsbildungsverein (BBV) Eberswalde e.V Am Weidendammm – Badfreinwalde, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Myśliborzu.
Zespól naszej szkoły reprezentowali uczniowie Technikum Gastronomicznego: Katarzyna Lis, Justyna Galas, Aleksandrowicz Marcin, Aleksandrowicz Michał – pod opieką Pani Jolanty Cieleckiej.

Uroczystość uświetniły Jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły pod opieką: Pani Agnieszki Panicz i Pani Stanisławy Kulikowicz-Flis.

Przewodniczący Rady Powiatu w Myśliborzu Pan Józef Głuszko oraz Dyrektor Szkoły Pani Elżbieta Urbaniak wręczyli uczniom i ich opiekunom dyplomy oraz upominki w postaci mikołajów i aniołków za udział w pokazie.

Podziękowania za udział w pokazie oraz życzenia świąteczne i noworoczne złożyli goście:
Starosta Powiatu Myśliborskiego Pan Andrzej Potyra, Przewodniczący Rady Powiatu w Myśliborzu Pan Józef Głuszko, Burmistrz Miasta i Gminy Myślibórz Pan Leszek Wierucki, Prezes Stowarzyszenia Litwinów w Polsce – Oddział w Szczecinie Pan Wiktor Buwelski.
Na zakończenie pokazu zrobiono pamiątkowe fotografie.

Wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek wigilijny przygotowany przez uczniów Technikum Gastronomicznego pod opieką nauczycieli: Pani Danuty Jarmołowicz i Pana Jarosława Rębiasza. Menu poczęstunku wigilijnego: barszcz czerwony, pierogi z kapustą i grzybami, ryba po grecku, śledź po kaszubsku. Ciasta: królewiec, ciasto greckie, makowce z jabłkami. Napoje: kawa i herbata.
Wszyscy Goście i uczestnicy Pokazu połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia świąteczne. Dyrektor Szkoły pani Elżbieta Urbaniak podziękowała wszystkim za udział w Pokazie i złożone życzenia świąteczne i noworoczne.

Opracował:
Tadeusz Urbaniak