2009-02-20 09:03:17

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI ROZGRYWEK SPORTOWYCH DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POD HASŁEM "SPORTOWE SOBOTY"

Inauguracja cyklu rozgrywek w halowej piłce nożnej dla uczniów szkół podstawowych przypadła na dzień 29 listopada 2008 roku. Spotkanie organizacyjne i mecze rozegrano w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Leonida Teligi w Myśliborzu. Uroczystego otwarcia dokonali Pan Wojciech Witold Wojtkiewicz Wicestarosta Myśliborski, który jednocześnie sprawował patronat nad realizacją przedsięwzięcia oraz pomysłodawca projektu Pan Dariusz Strachota Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych „Szkuner”.
Przygotowanie i przeprowadzenie rozgrywek powierzono pracownikom MOS „Szkuner” w osobach Krzysztofa Srokowskiego, Pawła Szymczyka, Bogusława Patrosia, Piotra Nowaczewskiego.
                W inauguracji uczestniczyło 78 zawodników oraz kilkunastu kibiców, rodziców i opiekunów grup uczestniczących w rozgrywkach.
Uczniowie zostali podzieleni na kategorie wiekowe: klasy IV oraz klasy V i VI łączone. Do wspólnej zabawy przystąpiły cztery drużyny dziewcząt i dziewięć drużyn chłopców, w tym dwie reprezentujące klasy IV.
                Organizatorzy zapewnili udział w zawodach uczniom z okolicznych miejscowości: Sulimierz, Głazów, Golenice, Rów, Golczew - dowożąc uczestników na miejsce rozgrywek, co jest niewątpliwie godne podkreślenia.
                Podczas trwania turnieju rozegrano 46 meczy, które przeprowadzono systemem „ każdy z każdym” mecz i rewanż. W toku rywalizacji sportowej jedna z drużyn chłopców zakończyła swoją działalność i w turnieju wzięło udział w sumie 12 zespołów.
                Po rozegraniu wszystkich spotkań piłkarskich wyłoniono zwycięzców w kategorii chłopców klas IV oraz V i VI. Wśród dziewcząt współzawodnictwo przebiegało w klasach V i VI łącznie. Końcowa tabela rozgrywek stanowi załącznik nr 1 do niniejszego sprawozdania z przeprowadzonych zawodów w ramach „Sportowych sobót” dla uczniów szkól podstawowych.
                Uroczystego zakończenia i podsumowania turnieju w dniu 14 lutego 2009r dokonał Wicestarosta Myśliborski Pan Wojciech Witold Wojtkiewicz. Zakończenie uświetnił występ formacji tanecznej tańca nowoczesnego „BORN TO FLY” działającej przy Myśliborskim Ośrodku Kultury pod fachowym okiem trenera Sebastiana Karlika.
Fundatorami okolicznościowego banera przygotowanego dla potrzeb „ Sportowych sobót” są:
           1.Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe
              Zakład Naprawy Maszyn Rolniczych Spółka z o.o. ul. Strzelecka 40 w Myśliborzu
           2.Firma Handlowo Produkcyjna Jolanta Szatkowska ul. Sikorskiego 10
              Sklep Owocowo-Warzywny ul. Rynek 15 w Myśliborzu
           3.Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „Janex”
              Magdalena Szokaluk ul. Łużycka w Myśliborzu

Składamy gorące podziękowanie dla osób, które przyczyniły się do zorganizowania i przeprowadzenia pierwszej edycji rozgrywek dla uczniów szkół podstawowych w ramach „Sportowych sobót”.
Jednocześnie zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych rozgrywkach sportowych dla dzieci i młodzieży szkolnej z Powiatu Myśliborskiego organizowanych przez Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych „Szkuner” w Myśliborzu.

TABELA KOŃCOWA- HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
W RAMACH „SPORTOWYCH SOBÓT” MYŚLIBÓRZ 2009