2009-03-03 15:49:35

Maturzyści ZSP Nr 3 w Myśliborzu na Giełdzie Edukacji i Pracy KARIERA

W dniu 26.02.2009r. uczniowie klas czwartych (maturalnych) Technikum Gastronomicznego, Informatycznego i Budowlanego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. S. Dariusa i S. Girenasa w Myśliborzu uczestniczyli  w V Giełdzie Edukacji i Pracy KARIERA w Szczecinie. Wycieczka na Giełdę została zorganizowana przez szkolnego doradcę zawodowego Tadeusza Urbaniaka przy współpracy z wychowawcami klas i dyrekcją szkoły.

Głównym celem Giełdy była pomoc młodemu człowiekowi w wyborze przyszłej drogi edukacyjnej. Giełda pokazała, jak wiele możliwości dalszego rozwoju proponuje mu świat.  Jeżeli tylko chce wszystko jest w zasięgu jego ręki. To od niego i tylko niego zależy co będzie robił w życiu. Im szybciej młody człowiek  to sobie uświadomi, tym więcej będzie miał czasu na osiągnięcie celu.
KARIERA to bogata oferta edukacyjna. Oprócz ciekawych prezentacji szkół wyższych, znajdowały się tu także propozycje szkół policealnych, ponadgimnazjalnych oraz szkół językowych. Obecne były również firmy świadczące usługi pośrednictwa pracy oraz przedsiębiorstwa i instytucje oferujące wolne miejsca pracy. Giełda Edukacji i Pracy KARIERA to również wykłady, seminaria, pokazy, warsztaty i konkursy.

Atrakcje podczas V Giełdy Edukacji i Pracy KARIERA

SPOTKAJ WOJSKO
Młodzi ludzie pragnący związać swój los ze służbami mundurowymi  mogli spotkać się i porozmawiać z żołnierzami z 12 Dywizji Zmechanizowanej Szczecin oraz Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego.

TENIS I SQUASH
W trakcie trwania Giełdy KARIERA udostępnione były korty do squash’a i tenisa, gdzie można było poznać podstawy i zasady gry.

W STRONĘ KARIERY
W Giełdzie KARIERA wzięły udział szczecińskie poradnie psychologiczno-pedagogiczne oraz pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Organizowane przez nie warsztaty umożliwiały młodym ludziom m.in. poznać swoje predyspozycje zawodowe za pomocą skróconej wersji Testu Hollanda.

BEZPŁATNY SEANS FILMOWY
Nasza młodzież uczestnicząca w Giełdzie otrzymała darmowe bilety na seans szczecińskim kinie MULTIKINO (film „Just Dance”).

O zainteresowaniu młodzieży ofertami szkół wyższych świadczyła duża ilość zgromadzonych przez nich materiałów, które będą wnikliwie analizowane w szkole i domu. Wynikiem tej analizy powinien być trafny wybór przyszłej drogi życiowej młodego człowieka.

Opracował:
Tadeusz Urbaniak