2009-03-09 15:29:20

IV Ogólnopolski Przegląd Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Rytmy nieskończoności"

NASZE OSIĄGNIĘCIA

IV Ogólnopolski  Przegląd  Twórczości Poetyckiej
       im.  Jacka  Kaczmarskiego
       „Rytmy nieskończoności

W IV Ogólnopolskim  Przeglądzie Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Rytmy nieskończoności” wzięli udział utalentowani młodzi uczniowie naszej szkoły:
Alicja Kasprzyk kl. I a LO
Ksawery Fryczyński kl. II b LO
Agnieszka Sydorowska kl. II c LO
Wioleta Kowalewska kl. II d LO
Alicja Niedzielin kl. III b LO
Elżbieta Pożarycka kl. III b LO
Paula Jarmołowicz kl. III c LO

Każdy z młodych poetów przygotował na konkurs trzy wiersze. Cieszymy się, że młodzież rozwija swoje pasje poetyckie, pracuje nad kształtowaniem własnego warsztatu pisania a przede wszystkim chętnie „wyjęła ciche wiersze z szuflady”.
Pierwszą laureatką IV edycji „Rytmów nieskończoności” została uczennica klasy III b LO Elżbieta Pożarycka, młoda poetka, recytatorka i aktorka Teatru  KOD, który działa w DOK-u a prowadzony jest przez instruktora p. Anatola Wierzchowskiego. Ela otrzymała w roku szkolnym 2007/2008 Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Drugą laureatką została uczennica klasy III c LO Paula Jarmołowicz – poetka, ubiegłoroczna finalistka III edycji „Rytmów nieskończoności”, w Warszawie zajęła II miejsce. Paula jest również recytatorką i aktorką Teatru KOD. Wzięła udział w III Turnieju Sztuki Recytatorskiej „LIŚĆ DĘBU”- zajęła I miejsce.
Nasze laureatki zaprezentowały swoją twórczość podczas wieczorków poetyckich „Z szuflady do...” organizowanych w Bibliotece Publicznej w Dębnie oraz opublikowanym tomiku poezji.

Finał konkursu „Rytmy nieskończoności”  odbędzie się w Warszawie 20 kwietnia. Naszym maturzystkom gratulujemy i życzymy powodzenia.
Jolanta Hranyczka

V Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny
     „Z poprawną polszczyzną na co dzień”

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Dębnie
po raz trzeci wzięli udział w konkursie „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Pierwszy etap odbył się 5 grudnia 2008 roku i wzięło w nim udział  39 uczniów. Zadaniem uczestników było odpowiedzieć na pytania testowe.
Do drugiego etapu, który odbył się trzeciego marca 2009 roku,  zakwalifikowało się dziesięć osób:

Edyta Nędza
Adriana Chomicz
Barbara Chmura
Alicja Chmura
Dorota Łączkowska
Agnieszka Sydorowska
Aleksandra Paszko
Tadeusz Jurek
Karolina Pieniawska
Aleksandra Kardas

Uczniowie musieli przeredagować tekst tak, by wypowiedź spełniała kryteria poprawności językowej oraz ortograficzno – interpunkcyjnej. Cieszy nas zainteresowanie młodzieży ojczystym językiem. Trzeci etap (finał ogólnopolski ) odbędzie się w kwietniu. Trzymamy kciuki za naszych uczniów.

Jolanta Hranyczka