2009-03-17 10:49:23

Informacje z powiatu

m. Wiewiórki do m. Barlinek.” Tak zaczyna się pismo wysłane przez Starostę Myśliborskiego Andrzeja Potyrę do Marszałka Władysława Husejki i Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. W dalszej części pisma opisany jest stan drogi, opis wagi traktu komunikacyjnego dla życia mieszkańców, prośba o „potraktowanie sprawy jako priorytetowej oraz udzielenie dokładnej i rzetelnej informacji, na jakim etapie znajdują się przygotowania do realizacji omawianej inwestycji”. Prace odwlekły się z powodu przejściowych kłopotów władz wojewódzkich. Starosta, Zarząd i Rada Powiatu nie mają mocy decyzyjnej w sprawie dróg wojewódzkich. O dalszym postępie sprawy poinformujemy Państwa na łamach lokalnych mediów.

Już na początku marca przyznana została dotacja do prac modernizacyjnych budynku głównego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Myśliborzu. Całość dotacji wynosi ponad 685 tys. zł. a ewenementem jest jej całościowe dofinansowanie.

Boisko Orlik w Barlinku! Uchwała Sejmiku w sprawie przyznania dofinansowania już jest. Kompleks boisk nie będzie bardzo różnił się formą od tych wybudowanych w Dębnie i Myśliborzu. Lokalizacja obiektu przewidziana jest przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.

Dobrą wiadomością są również starania dyrekcji i pracowników Szpitala w Barlinku w sprawie wniosku o dofinansowanie do "termomodernizacji i zastosowania odnawialnych źródeł energii w wybranych budynkach należących do SPZOZ w Barlinku”. Wnioskowana kwota to 1,9 mln. złotych. Przedsięwzięcie obejmuje prace w budynku, w którym mieści się Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy oraz budynek administracji. Zakres prac: ocieplenie ścian zewnętrznych, wymiana stolarki drzwiowej i okiennej, modernizacja sieci centralnego ogrzewania, montaż kolektorów słonecznych. Ostateczne decyzje w sprawie ostatecznej wysokości dofinansowania zapadną po 31 marca.

Red.