2009-03-24 14:10:49

OTWARCIE KOMPLEKSU BOISK - ORLIK 2012 w ZSP Nr 3 w Myśliborzu

W dniu 23 marca 2009r. przy Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Myśliborzu oddano do użytku kompleks boisk  Orlik 2012.
Uroczysty apel z okazji otwarcia boisk szkolnych rozpoczęła Dyrektor ZSP Nr 3 w Myśliborzu Pani Elżbieta Urbaniak.

Został wprowadzony sztandar szkoły, a Starosta Powiatu Myśliborskiego Pan Andrzej Potyra powitał zaproszonych gości. Na uroczystość przybyli Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Pan Witold Jabłoński, Przewodniczący Rady Powiatu Myśliborskiego Pan Edward Sawicki, Wicestarosta  Powiatu Myśliborskiego Pan Wojciech Wojtkiewicz, Burmistrz Miasta i Gminy Myślibórz Pan Leszek Wierucki, Dyrektor Gabinetu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Pan Arkadiusz Mazepa, samorządowcy ościennych gmin, przedstawiciel firmy Media Stadion , radni powiatu, gminy, dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie szkoły. Pan Andrzej Potyra złożył podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zbudowania obiektu sportowego Orlik 2012.
Dyrektor szkoły Pani Elżbieta Urbaniak w swym wystąpieniu podkreśliła, że w ostatnich dwóch latach uczniowie naszej szkoły zdobywali dwukrotnie I miejsce we współzawodnictwie sportowym Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Myśliborskiego. Korzystając z tego, że przy naszej szkole powstał ten wspaniały obiekt pragniemy od roku szkolnego 2009/2010 wprowadzić klasy sportowe technikum, aby uczniowie mogli nie tylko zdobywać tytuły technika ale równolegle rozwijać swoje zdolności w sporcie. W imieniu ZSP Nr 3 podziękowała wszystkim osobom, które w szczególny sposób przyczyniły się do powstania tego obiektu.
Oficjalnego otwarcia i przecięcia wstęgi dokonali Panowie: Witold Jabłoński,  Andrzej Potyra i Leszek Wierucki. Ksiądz Jerzy Tyrpa, p.o. proboszcza parafii Św. Jana Chrzciciela, poświęcił obiekt. W czasie ceremonii otwarcia goście, którzy zabierali głos życzyli uczniom szkoły i wszystkim mieszkańcom miasta, aby nowo otwarty obiekt przyczynił się do rozwoju sportu, jak również dawał radość z aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.
Goście wręczyli naszym uczniom piłki.
Ze względu na złą pogodę część sportowa i artystyczna odbyła się na sali gimnastycznej. Nasi uczniowie, mistrzowie powiatu i Polski w podnoszeniu ciężarów popisywali się swoimi osiągnięciami sportowymi. Z okazji otwarcia kompleksu przygotowana została wystawa pucharów i osiągnięć szkoły. Na zakończenie uroczystości Pani dyrektor zaprosiła gości na poczęstunek przygotowany przez uczniów i nauczycieli gastronomii.
Inwestycję zrealizowano w ramach programu Ministerstwa Sportu i Rekreacji „Moje boisko - Orlik 2012", projekt współfinansowany był również przez powiat, województwo i gminę. Całkowity koszt inwestycji to ponad 1 mln. 253 tys. zł. Kompleks boisk składa się z boiska piłkarskiego z trawy syntetycznej o wymiarach 30x62m i boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią poliuretynową przeznaczoną do gry w piłkę koszykową, siatkową i tenisa ziemnego oraz budynku sanitarno - szatniowego. Całość jest ogrodzona wysokim płotem z siatki.

Należy sądzić, że nowe boiska powstałe w ramach rządowego programu „Moje boisko - Orlik 2012", przyczynią się do powstania wielu sukcesów sportowych naszych uczniów oraz rozwoju kultury fizycznej wśród młodzieży i społeczeństwa Myśliborza. Już widzimy bardzo duże zainteresowanie wykorzystaniem tego obiektu przez młodzież i nauczycieli.

Opracował:
Tadeusz Urbaniak