2009-07-02 10:43:48

6.LETNI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

Wizyta ich rozpoczęła się w piątek 26.06.2009 roku spływem kajakowym rzeką Myślą, a trasa wiodła z Mystek do Barnówka. Wieczorem w hali sportowej w Gimnazjum Publicznym w Dębnie odbył się wspólny trening z dębnowskimi siatkarzami.
 Następnego dnia w sobotę o godzinie 10.00 w nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 1 rozpoczął się 6.Letni Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej. Należy wspomnieć, że była to pierwsza oficjalna impreza sportowa w nowo wybudowanej hali sportowej. Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji, Szkoła Podstawowa Nr 1 oraz drużyna dębnowskich siatkarzy. W tegorocznej imprezie udział wzięło 8 drużyn: Myślibórz, Ośno Lubuskie, Słońsk, Nuovo Renkum, Old Nuovo Renkum, Rzepin, Nauczyciele Dębno, OSIR Dębno. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Nad poprawnym przebiegiem gry oraz punktacją czuwali sędziowie: Barbara Chmiel, Tomasz Romanowski, Edo Van Leersum. Po bardzo zaciętych meczach w grupach w finale spotkały się drużyny: Old Nuovo Rekum i Słońsk, a w meczu o 3 miejsce drużyny: Rzepin i Ośno Lubuskie. Po bardzo zaciętych meczach kończących się wynikami 2:1 zwyciężyła drużyna  Old Nuovo Renkum oraz Ośno. Końcowa klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:
I miejsce – OLD NUOVO RENKUM
II miejsce – SŁOŃSK
III miejsce – OŚNO LUBUSKIE
IV miejsce – RZEPIN
V miejsce – NUOVO RENKUM
VI miejsce – OSIR DĘBNO
VII miejsce – MYŚLIBÓRZ
VIII miejsce – NAUCZYCIELE DĘBNO
Na zakończenie 6.Letniego Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a pierwsza trójka uhonorowana została pucharami, które wręczał Przewodniczący Komisji Oświaty – Adam Kaczmarczyk oraz przedstawiciel dębnowskich siatkarzy – Mirosław Gładysz.
Następnego dnia tj. w niedzielę 28 czerwca br. na terenie kąpieliska miejskiego odbyły się wspólne rozgrywki siatkówki plażowej.
            Serdeczne podziękowania za okazaną bezinteresowną pomoc kierujemy do: Pani B.Chmiel, Pana T.Romanowskiego, Pana E.Van Leersum, Pana L.Kaczmarka – Nadleśniczego Nadleśnictwa w Dębnie, Pana M.Birke oraz pracowników Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dębnie.
 Reprezentanci drużyny Nauczycieli Dębno: K.Stankiewicz, D.Stąsiek, M.Maciejewicz, P.Kiełbasa, W.Karasewicz, J.Berliński, B.Psiuk, P.Mistrzak, P.Kucharski.
 Reprezentanci drużyny OSIR Dębno: M.Cygan, P.Witkowski, P.Pacyk, P.Augustyniak, P.Stankiewicz, R.Werenc, P. Naglik.

Kamila Górniak, Mirosław Gładysz
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębnie