2009-09-04 09:49:04

LETNI WYPOCZYNEK W ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWO - WYCHOWAWCZYCH "SZKUNER" W MYŚLIBORZU

W miesiącu lipcu przebywało na wakacjach, wczasach 236 osób, a w sierpniu 253 osób. Łącznie 489 osób przez dwa miesiące. .
Pierwszą grupą która przebywała w ZPOW „Szkuner” była grupa motorowodnego obozu polsko – niemieckiego. Uczestnicy wyżej wymienionego obozu w ilości 105 osób szkoliły się z zakresu sportów wodnych, a w szczególności w pływaniu łodziami motorowymi. Młodzież pod nadzorem instruktorów i trenerów zdobywała umiejętności mające na celu przygotowanie zawodników polskich i niemieckich klubów sportowych a także poszczególnych reprezentacji narodowych do reprezentowania barw narodowych podczas zawodów motorowodnych. Dodatkowo cała baza sportowo – rekreacyjna ZPOW „Szkuner” była do dyspozycji uczestników obozu motorowodnego, którzy korzystali z jachtów, kajaków, rowerów, spędzając czas wolny od treningów w sposób aktywny. Integracja polsko – niemiecka przebiegała w atmosferze przyjaźni i sportowego współzawodnictwa.
W dniach 10-19.08.2009 r. 20 osobowa grupa muzyków przebywała w ZPOW „Szkuner” na warsztatach muzycznych. Wokół placówki rozbrzmiewały dźwięki instrumentów muzycznych podczas ćwiczeń, a czas wolny był spożytkowany na odpoczynek nad wodą i korzystanie z zaplecza sprzętowego ZPOW”Szkuner”.
Kolejną grupą 25 osobową była grupa z Gorzowa Wlkp. i Ściechowa. W dniach
15 – 16.08.2009 r. zorganizowano dla tej grupy osób dwudniowy miting lekkoatletyczny połączony z zawodami kajakowymi i pływaniem, oraz wspólnym ogniskiem przygotowanym tuż po zakończeniu sportowej rywalizacji. Inicjatywa spędzenia czasu na sportowo wypłynęła od dyrekcji zakładu drzewnego „DREWMEX”mającego swoją siedzibę w miejscowości Ściechów.
W dniach 17-24.08.2009 r. w ZPOW „Szkuner” przebywała 18 osobowa drużyna piłki nożnej dziewcząt ze Stargardu Szczecińskiego. Dziewczęta aktualnie przygotowują się do współzawodnictwa w drugiej lidze żeńskiej piłki nożnej. Trenerzy i zawodniczki za cel postawiły sobie walkę o wejście do pierwszej ligi kobiet. Podczas pobytu na obozie sportowym dziewczęta rozegrały mecze towarzyskie z drużyną Stilonu Gorzów Wlkp, reprezentacją Wędrzyna( przebywającą od 20.08.09 w ZPOW „Szkuner” na obozie sportowym) oraz juniorami z miejscowego klubu sportowego „Osadnik”. Zawodniczki w czasie wolnym od rozgrywanych meczów kontrolnych i treningów pływały kajakami oraz uczestniczyły w rajdzie rowerowym.
Kolejną grupą przebywającą na zgrupowaniu sportowym w ZPOW „Szkuner” była 16 osobowa grupa sportowców z Wędrzyna. Młodzież korzystała ze sprzętu pływającego ( jachty, kajaki, Optimisty). Zrealizowała również zaplanowany wyjazd do stadniny koni w miejscowości Radzicz.
W dniach 21 – 30.08.2009 r. w ZPOW „Szkuner” gościliśmy obóz sportów wodnych i WOPR ze Szczecina. Młodzież i dzieci pod opieką instruktorów miały okazję zdobycia uprawnień sternika motorowodnego i młodszego ratownika WOPR, a także zapoznać się ze „sztuką” żeglowania korzystając z jachtów i łodzi sportowych. Do zdobycia Patentu Sternika Motorowodnego przystąpiło 27 osób z 3 klasy gimnazjum. Natomiast grupa 15 osób ubiegała się o zdobycie stopnia młodszego ratownika WOPR. W skład tej grupy wchodzili chłopcy i dziewczęta z drugich klas gimnazjum. Trzecią grupę tworzyły osoby w przedziale wiekowym od 8 do 14 lat ,które uczestniczyły w szkoleniu żeglarskim. Obóz kończył się egzaminami sprawnościowymi, praktycznymi i teoretycznymi, którym towarzyszyło bardzo wiele emocji a także radość po pomyślnym zdaniu egzaminów oraz zdobyciu uprawnień młodszego ratownika i sternika motorowodnego. Po zakończeniu programowych zajęć uczestnicy obozu korzystali z kajaków, jachtów, łodzi motorowych, pływali na bananie, nartach wodnych i doskonalili własne umiejętności sternika , ratownika i żeglarza.
Ogółem podczas wakacji odpoczywało w ZPOW „Szkuner” 489 osób, którym dziękujemy za pobyt w placówce i zachęcamy do kolejnych spotkań ze sportami wodnymi.