2013-01-03 13:33:45

BEZPIECZNE FERIE 2013 r.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Myśliborzu informuje, żew okresie ferii zimowych na terenie powiatu myśliborskiego  po raz kolejny realizowana  będzie  interwencja  nieprogramowa „BEZPIECZNE FERIE 2013r.”
Głównym celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa osób wypoczywających na terenie naszego powiatu.

W ramach podejmowanych działań w trakcie realizacji  interwencji „ Bezpieczne Ferie 2013 pion Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia oraz Higieny Dzieci i Młodzieży realizować będzie zadania z zakresu:

• popularyzowania aktywności fizycznej i zasad racjonalnego odżywiania,
  • propagowania zasad bezpiecznego zachowania, zwłaszcza podczas uprawiania sportów zimowych, w tym korzystania z naturalnych lodowisk i torów saneczkowych.
  • profilaktyki używania substancji psychoaktywnych, w tym tytoniu,
  • profilaktyki ryzykownych zachowań zdrowotnych, w tym seksualnych,
  • popularyzowania zasad higieny osobistej,
  • profilaktyki zatruć pokarmowych, w tym edukację dotyczącą zasad bezpiecznego zachowania przy pierwszych objawach zatrucia,
  • profilaktyki chorób zakaźnych, w tym HIV/AIDS/STI, zakażeń meningokokowych
    i grypy,
  • inne, w tym wynikające z zapotrzebowania organizatorów wypoczynku i społeczności lokalnej.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Myśliborzu  zaprasza wszystkich zainteresowanych w/w tematyką do  podejmowania współpracy w zakresie działalności informacyjno – edukacyjnej oraz profilaktycznej na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Ponadto  przypominamy organizatorom wypoczynku zimowego o podjęciu  działań, w celu zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu dzieci i młodzieży w placówkach wypoczynku i rekreacji. Wypoczynek dzieci i młodzieży powinien być zorganizowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 stycznia 1997 r.  w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania ( Dz. U. Nr 12 poz. 67, ze zm.). Informacje dotyczące zgłoszenia i rejestracji wypoczynku można uzyskać na stronie internetowej:  wypoczynek.men.gov.pl

BEZPIECZNE FERIE 2013 w powiecie myśliborskim  - ulotka