Mistrzostwa Samorządowców i Administracji Powiatu Myśliborskiego w strzelaniu z broni pneumatycznej

Po raz kolejny w  dniu 8 października 2022 roku  Strzelnica Gminna w Myśliborzu  gościła reprezentacje urzędów miejskich i gminnych, rad miejskich i gminnych oraz starostwa powiatowego na Mistrzostwach Samorządowców i Administracji  w strzelaniu z broni pneumatycznej. Imprezę tą zorganizował Zarząd Powiatowej Organizacji Ligi Obrony Kraju  w ramach zadania publicznego Powiatu Myśliborskiego z zakresu wspieranie i upowszechnianie  kultury fizycznej i sportu w 2022 roku. Patronat Honorowy nad turniejem objął Starosta Myśliborski – P. Andrzej Potyra i TVB Myślibórz (patronat medialny).

Do strzeleckiej rywalizacji w trzech konkurencjach przystąpiły  zespoły z Myśliborza i Starostwa  Powiatowego a także reprezentacje służb mundurowych  - Komendy Powiatowej Policji oraz Nadleśnictwa Myślibórz   a także ZP LOK.

Celem turnieju była popularyzacja strzelectwa sportowego w środowisku   pracowników  Urzędów i  Samorządów Lokalnych powiatu   myśliborskiego, rozwijanie i doskonalenie umiejętności strzeleckich  a także integracja środowiska pracowników administracji oraz   samorządów powiatu poprzez   sportową rywalizację. Mistrzostwa obejmowały trzy konkurencje strzeleckie: karabin, pistolet oraz strzelanie do tarcz biatlonowych dla każdej zawodniczki i zawodnika. Suma wyników indywidualnych decydowała o klasyfikacji drużynowej.

Po zapoznaniu  zawodników z przebiegiem turnieju oraz z warunkami bezpieczeństwa na strzelnicy przez Sędziego Głównego, Kierownik zawodów oficjalnie otworzył turniej, który prowadzili sędziowie liniowi: p. Andrzej Olejarz  oraz p. Zenon Kraszewski i Piotr Juszczak

Zespołowi sędziowskiemu przewodniczył  p. Janusz Szyszko - sędzia strzelectwa sportowego. Dla usprawnienia  pracy  odczyt tarcz był wykonywany elektronicznie przy pomocy urządzenia DISAG w biurze obliczeń kierowanym przez p. Romana Czernielewskiego.  Kierownikiem zawodów był pan p. Andrzej Olejarz, na którym spoczywała sprawność organizacyjna przebiegu turnieju oraz zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom strzeleckich zmagań, zaś  p. Andrzej Kowalski jako sekretarz zawodów dokumentował wyniki i  sporządzał komunikat końcowy.

Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze a ostra rywalizacja przebiegała do ostatniej konkurencji, tym bardziej, że na zwycięzców czekały okazałe puchary, medale oraz ciekawe  upominki. Po każdej konkurencji wywieszano bieżące wyniki,co podgrzewało rywalizację.

Zgodnie z regulaminem prowadzono klasyfikację indywidualną w kategorii kobiet i mężczyzn w trzech konkurencjach a także klasyfikację drużynową (trzech zawodników w drużynie). W oczekiwaniu na wyniki organizatorzy zapewnili strudzonym zawodnikom oraz obsłudze turnieju gorący posiłek a wszystkim chętnym możliwość indywidualnego treningu strzeleckiego.

Podsumowania wyników dokonał sędzia główny p. Janusz Szyszko a zdobyte trofea wręczali Kierownik zawodów – p. Andrzej Olejarz i Kierownik Biura obliczeń – p  Roman Czernielewski

W klasyfikacji indywidualnej ( za trzy konkurencje) triumfowali:

- w kategorii pań: Marika Kozanecka (UM Myślibórz) przed Anną Sykuła  (Nadleśnictwo Myślibórz) i Dominiką Bułgajewską (St. Powiatowe)

- w kategorii panów: Marek Herbot  (UM Myślibórz) przed Piotrem Czyżewskim i Jarosławem Śliwińskim (obydwaj z KPP Myślibórz)

Na koniec (w celu podgrzania atmosfery) ujawniona została klasyfikacja drużynowa:

Mistrzami całego turnieju została reprezentacja Komendy Powiatowej Policji  w składzie: Mirella Dymek, Piotr Czyżewski i Jarosław Śliwiński  przed reprezentacją Nadleśnictwa i Urzędu  Miejskiego w Myśliborzu.

W związku z objęciem patronatu honorowego Starosta Myśliborski  ufundował puchar dla zawodnika, który osiągnie najlepszy wynik spośród startujących zawodników. Trofeum to przypadło p. Markowi Herbotowi – 199,1 pkt  a wręczenia  zdobyczy dokonała p. Dominika Bułgajewska i p. Andrzej Olejarz.

Na zakończenie zawodów Prezes ZP LOK – Janusz Szyszko podziękował współorganizatorom za tak profesjonalnie przygotowany turnieju  zaś zawodnikom za osiągnięte wyniki oraz sportową postawę.

Wspólna pamiątkowa fotka uczestników mistrzostw zakończyła strzeleckie zmagania.

Tekst: Janusz Szyszko
Foto: Andrzej Kowalski