Mistrzostwa w Dwuboju Obronnym Młodzieży Szkolnej w Myśliborzu

W dniach 22 i 23 września br. na terenie Strzelnicy Gminy Myślibórz oraz terenie przyległym odbyła się kolejna edycja Otwartych  Mistrzostw w Dwuboju Obronnym Młodzieży Szkolnej.

Organizatorem  imprezy  był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu. Impreza przeprowadzona była przy wsparciu Gminy Myślibórz w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Myślibórz w 2023 roku” oraz przy wsparciu Nadleśnictwa Myślibórz i firmy Eko-myśl w Dalszym należącej do grupy Sireco, którzy  ufundowali upominki rzeczowe.

Zawody przeprowadzono w dwóch konkurencjach: strzelanie do tarcz strzeleckich TS- 3 (KPN 10) i  rzutu granatem do określonego celu oraz tzw. pojedynku strzeleckiego. Obejmowały one młodzież  szkół podstawowych  i średnich z terenu gminy oraz powiatu  i oceniane były w systemie  drużynowym i indywidualnym  osobno w każdej grupie szkolnej. Były również dla organizatorów promocją osiągnięć strzeleckich myśliborskiej młodzieży. Na zwycięzców czekały dyplomy, puchary, medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów.

Do dwubojowych zmagań przystąpiło 8 zespołów z Myśliborza, Dębna, Barlinka i Barnówka - łącznie 40 zawodniczek i zawodników.

Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze a ostra rywalizacja przebiegała do ostatniego strzału. Zawody prowadził sędziowie liniowi: Andrzej Olejarz  i Waldemar Osóbka  – konkurencje strzeleckie  oraz p. Przemysław Bałuk  – rzut granatem. Zespołowi obliczeniowemu przewodniczył  p. Janusz Szyszko - sędzia strzelectwa sportowego. Oraz p. Roman Czernielewski.  Kierownikiem zawodów był  p. Andrzej Olejarz a zabezpieczenie logistyczne  prowadził p. Przemysław Bałuk.

W trakcie zawodów organizatorzy zapewnili również uczestnikom napoje  i wyroby cukiernicze tak potrzebne dla utrzymania kondycji

Po zsumowaniu wyników z poszczególnych konkurencji Biuro Obliczeń ustaliło, że:

1. Po zwycięstwo drużynowe w grupie szkół ponadpodstawowych zwycięstwo drużynowe w kategorii łącznej   dwuboju   wywalczyła reprezentacji  OSiW OHP Barlinek w składzie Dominika Dunaj, Alan Wiśniewski i Paweł Woźniak  osiągając 309,2 pkt. - zespół prowadzony przez p. Waldemara Osóbkę  Drugie i trzecie   miejsce  przypadło  zespołom ZSiPO Myślibórz oraz  ZS im. Noblistów Polskich ( 296,7 i 288,0 pkt)

2. indywidualnie w łącznej punktacji:

- Indywidualnie  I - e miejsce  w dwuboju w grupie szkół średnich wywalczył:

Alan Wiśniewski z OSiW Barlinek (106,3 pkt) przed  Laurą Zalewską  z ZS im. Noblistów

Polskich w Myśliborzu i  Dominiką Dunaj z OSiW OHP Barlinek

Odrębną konkurencją był pojedynek strzelecki (strzelanie do tarcz biatlonowych), w którym udział wzięli zawodnicy wytypowani przez swoje drużyny -  cztery najlepsze w dwuboju zespoły.

Łącznie odbyło się sześć pojedynków każdy z każdym. Konkurencja zręcznościowa i widowiskowa, w której o powodzeniu decydowała szybkość w położeniu przeciwnikowi jego tarcz. Tutaj triumfowała  Sara Ciaś pkt 7 (ZSiPO Myślibórz.) przed –  Adamem Rożek (SP nr 1 Dębno)  i Dominiką Dunaj (OSiW OHP Barlinek) - obydwoje po 5 pkt.

Jak co roku w oczekiwaniu na podsumowanie wyników młodzieży, opiekunowie i trenerzy rozegrali swoją konkurencję – strzelanie do TS – 3. W tej grupie I miejsce z wynikiem 100,9 pkt. zajął p. Roman Czernielewski (SP nr 2) przed  p. Andrzejem Olejarzem  z Myśliborza oraz Adamem Kaczmarczykiem z SP nr 1 Dębno..

Na podsumowaniu wyników  zwycięzcom zawodów wywalczone trofea oraz ufundowane przez  sponsorów upominki wręczali w imieniu organizatorów  Kierownik zawodów – p. Andrzej Olejarz i  Roman Czernielewski.

Zamykając Mistrzostwa w Dwuboju Obronnym Młodzieży Szkolnej p. Janusz Szyszko  w imieniu organizatorów,  podziękował serdecznie  kadrze instruktorskiej i młodzieży za osiągnięte wyniki oraz sportową postawę,  Burmistrzowi Myśliborza, kierownictwu Nadleśnictwu Myślibórz i firmy Eko- Myśl z m. Dalsze za udzielone  wsparcie w przygotowaniu i przeprowadzeniu  turnieju.  Dziękujemy również  opiekunom zawodników za udzieloną pomoc składowi sędziowskiemu w trakcie zawodów.

Tekst: Janusz Szyszko
Foto:    Piotr Czaczka