Otwarte Regionalne Mistrzostwa Młodzieży LOK Województwa Zachodniopomorskiego i Lubuskiego w broni pneumatycznej w Myśliborzu

W dniu 21 października 2023 r. na terenie strzelnicy Gminy Myślibórz odbyły się Otwarte Regionalne Mistrzostwa Młodzieży LOK Województwa Zachodniopomorskiego i Lubuskiego w strzelaniu z broni pneumatycznej w konkurencjach karabin i pistolet - 30 strzałów Organizatorem imprezy był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu i Zachodniopomorska Organizacja Wojewódzka LOK. Zawody były podsumowaniem  wielomiesięcznych treningów i zawodów gminnych, powiatowych i rejonowych młodzieży szkół podstawowych i średnich z terenu województw i oceniane były w systemie  drużynowym i indywidualnym osobno w każdej kategorii wiekowej: młodzież do lat 15 i młodzież 16-19 lat.

Do strzeleckiej rywalizacji na bardzo profesjonalnie przygotowanym obiekcie przystąpiły czteroosobowe zespoły z Gryfic, Gorzowa Wlkp. i Myśliborza oraz zawodnicy indywidualni głownie z Myśliborza, Gryfina. i Szczecina. Konkurencje strzeleckie obejmowały strzelanie z karabinka i pistoletu – trzech  serii po 10 strzałów do tarcz właściwych dla danego rodzaju broni w czasie 30 min dla każdego zawodnika.

Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze, a ostra rywalizacja przebiegała do ostatniego strzału. Zawody prowadzili sędziowie liniowi: Andrzej Olejarz oraz p. Zenon Kraszewski. Zespołowi sędziowskiemu przewodniczył p. Janusz Szyszko - sędzia strzelectwa sportowego i jednocześnie trener strzelectwa pracujący z myśliborską młodzieżą. Biuro obliczeń wyników przy użyciu elektronicznego sprzętu obliczeniowego prowadził  p. Janusz Szyszko. Kierownictwo  zawodów sprawował p.  Waldemar Świeciak z BZ ZOW LOK w Szczecinie. W przerwie uczestnicy zawodów oraz  kadra, opiekunowie i zaproszeni goście mieli zapewniony smaczny  gorący posiłek oraz  na bieżąco - słodkości i napoje.

Indywidualnie I miejsce w karabinie pneumatycznym w kat. młodzież do lat 15 wystrzelał Igor Antonowicz (LOK Gryfice) przed  Mikołajem Olesiak i Laurą Zalewską.. . W kat. młodzieży 16 - 19 lat I miejsce wywalczyła  Julia Sztuba (LOK Gryfice.). Srebrny medal przypadł Ivanowi Koshyk (GMKS LOK Kadet), zaś brąz – Sarze Ciaś ( ZSiPO Myślibórz).

Indywidualnie I miejsce w pistolecie pneumatycznym w kat. do lat 15 wystrzelał  Bogdan Tomiłojć, II miejsce przypadło Kaji Karweckiej (MKP Myślibórz) zaś brąz Ninie Gruszczyńskiej. (LOK). W kat. młodzieży 16 - 19 lat I miejsce zajął Lavr Koshyk (KS Kadet Gorzów) przed Mileną Jabłońską (MKP Myślibórz).

W grupie seniorskiej (opiekunowie i trenerzy) rewanżując się za ubiegły rok triumfował p. Krzysztof Krogulecki (LOK Gryfice), II  m-ce przypadło p. Krzysztofowi Maciantowiczowi z Gorzowa zaś  III miejsce wywalczył p. Andrzej Olejarz z Myśliborza.

Organizatorzy dziękują serdecznie kadrze trenerskiej i młodzieży za osiągnięte wyniki oraz sportową postawę w trakcie turnieju.

Tekst: Janusz Szyszko

Foto: Piotr Czaczka