Informacja dotycząca HPAI- aktualizacja z dnia 20.10.2023 dot. ogniska w woj. zachodniopomorskim

aktualizacja informacji z dnia 20.10.2023r.
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Myśliborzu informuje,  że stwierdzono ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków u drobiu w Województwie Zachodniopomorskim, powiecie gryfickim, w gminie Płoty, w miejscowości Wytok. Jest to pierwsze ognisko u drobiu stwierdzone w okresie jesiennym w tym roku w Województwie Zachodniopomorskim.
W związku ze zwiększoną migracją ptaków dzikich w okresie jesiennym PLW w Myśliborzu apeluje o bieżące stosowanie zasad bioasekuracji w gospodarstwach hodujących drób, zarówno na dużych fermach jak i w gospodarstwach przyzagrodowych. Poniżej znajduje się ulotka informacyjna.

informacja z dnia 11.10.2023r.
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Myśliborzu informuje, że stwierdzono 61 ognisko wysoko zjadliwej grypy ptaków u drobiu w roku 2023 w Polsce, w miejscowości Komorniki, gmina Wolbórz, powiat piotrowski, woj. Łódzkie, w gospodarstwie komercyjnym utrzymującym 16 000 sztuk kur ogólnoużytkowych. Jest to pierwsze ognisko u drobiu stwierdzone w okresie jesiennym w tym roku.

Jednocześnie PLW w Myśliborzu przypomina o stosowaniu zasad bioasekuracji w gospodarstwach hodujących drób, zarówno na dużych fermach jak i w gospodarstwach przyzagrodowych. Poniżej znajduje się ulotka informacyjna bioasekuracja w gospodarstwach hodujących drób.

zdjęcia poglądowe