IV Otwarty Indywidualny Mikołajkowy Turniej Młodzieży Szkolnej w broni pneumatycznej w Myśliborzu

W  dniach  8  i 9 grudnia 2023 r,   Zarząd  Powiatowej Organizacji Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu zorganizował  i przeprowadził  Indywidualny Mikołajkowy Turniej Młodzieży w strzelaniu z broni wiatrówkowej.  Zawody były podsumowaniem  całorocznych treningów w sekcjach strzeleckich młodzieży myśliborskich, barlineckich, dębnowskich  i w Smolnicy szkół podstawowych i średnich i oceniane były w indywidualnie  w pięciu grupach wiekowych::zawodnicy początkujący, SP kl.I-IV, SP kl.V- VIII, szkoły średnie  oraz dorośli i grupa otwarta zaawansowana  Na zwycięzców czekały dyplomy, pedale i puchary a na osłodę czekoladowe mikołaje i poczęstunek.

Przedsięwzięcie realizowane było w ramach zadania publicznego Gminy Myślibórz pn. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Myślibórz w  2023 roku”

Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze a ostra rywalizacja przebiegała do ostatniego strzału. Zawody prowadził Kierownik zawodów  p. Zenon Kraszewski  wraz z p. Przemysławem Bejukiem.  Zespołowi sędziowskiemu przewodniczył  Janusz Szyszko s. kl. III PZSS.

O dużym zainteresowaniu turniejem rozpropagowanym w lokalnym środowisku oraz w sąsiednich gminach m.in. przez  myśliborską TVB,  świadczy zgłoszona liczba uczestników. W czterech grupach wiekowych osiągnęła liczbę 55 startujących zawodniczek i zawodników a więc podobnie jak w ubiegłym roku

Indywidualnie  I - e miejsce  w karabinie wiatrówkowym w kat. grupy początkującej wystrzelał: Oliwier Zadroga z SP nr 2 w Myśliborzu przed  Oliwierem Siewrókiem (SP nr 3) i Karolem Jansonem (SP nr 3).

W grupie SP kl.V-VIII  pierwsze miejsce wraz z pucharem i złotym medalem przypadło Alinie Fedorenko przed Nataszą Ostapczuk i Marcelem Kucharskim (wszyscy to uczniowie SP nr 2 Myślibórz).

W grupie szkół średnich  Amelia Ciećwierz ( ZS im. Nobl.Polskich) wywalczyła I miejsce przed koleżanką Mają Downar i Sewerynem Puk ( OSiW Barlinek)

W grupie dorosłych w warunkach takich jak starsza młodzież ,  I miejsce wywalczył   p.Piotr Ciećwierz przed Dominiką Bułgajewską (Starostwo Powiatowe w Myśliborzu) i Andrzejem Olejarzem ( ZP LOK Myślibórz).

W grupie zaawansowanej triumfowała Dominika Bułgajewska przed Amelią Ciećwierz i Laurą Zalewską (ZS im.Nobl.Pol)

Dodatkowo z pośród wszystkich zawodniczek i zawodników  za wyjątkiem grupy początkującej wyłoniono najlepszą zawodniczkę  turnieju- Amelię Ciećwierz , która uzyskała przy odczycie elektronicznym najwyższy rewelacyjny  wynik – 200,2 pkt.

Na podsumowaniu wyników  zwycięzcom zawodów wywalczone trofea wręczali w imieniu organizatorów p. Zenon Kraszewski -  ZP LOK w Myśliborzu, specjalnie zaproszony na turniej Św. Mikołaj oraz sędzia główny   p. Janusz Szyszko.

Organizatorzy dziękują serdecznie  kadrze instruktorskiej i młodzieży oraz ich rodzicom za osiągnięte wyniki oraz sportową postawę, Burmistrzowi Myśliborza za udzieloną pomoc i wsparcie w prowadzeniu szkolenia strzeleckiego myśliborskiej  młodzieży  szkolnej. Zaś pani Lidii Bejuk za rozpropagowanie i sporządzenie vide-relacji turnieju w TVB Myślibórz.

Tekst: Janusz Szyszko
                                                                                               Foto:  Roman Czernielewski