KONFERENCJA „POMORZE ZACHODNIE PRZECIW DEPRESJI”

10 października br., w ramach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, w Operze na Zamku w Szczecinie, odbyła się konferencja "Pomorze Zachodnie przeciw depresji", podczas której przedstawiciele samorządów województwa zachodniopomorskiego podpisali deklarację wspierania działań na rzecz przeciwdziałania depresji.

Wydarzenie organizowane było przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce, współorganizatorem konferencji był Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Podczas konferencji odbyła się dyskusja poświęcona zdrowiu psychicznemu w szkołach oraz lokalnego sprzyjania w zdrowieniu z depresji. Po dyskusji przedstawiono propozycję lokalnych działań profilaktycznych. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Myśliborski wraz z pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu.