Mistrzostwa Samorządowców i Administracji Powiatu Myśliborskiego w broni pneumatycznej

Po raz drugi  w  dniu 25 września 2021 roku  Strzelnica Gminna w Myśliborzu  gościła reprezentacje urzędów miejskich i gminnych, rad miejskich i gminnych oraz starostwa powiatowego na Mistrzostwach Samorządowców i Administracji  w strzelaniu z broni pneumatycznej. Imprezę tą zorganizował Zarząd Powiatowej Organizacji Ligi Obrony Kraju  w ramach zadania publicznego Powiatu Myśliborskiego pn. Wspieranie i upowszechnianie  kultury fizycznej i sportu w 2021 roku. Wsparcia  udzieliło Starostwo Powiatowe i Gmina Myślibórz oraz tradycyjnie Nadleśnictwo Myślibórz i TVB Myślibórz (patronat medialny).

Do strzeleckiej rywalizacji w trzech konkurencjach przystąpiły  zespoły z Myśliborza, Dębna  oraz Starostwa Powiatowego z Myśliborza i Pyrzyc a także reprezentacje służb mundurowych  - Komendy Powiatowej Staży Pożarnej w Myśliborzu oraz Nadleśnictwa Myślibórz – łącznie 25 zawodników.

Celem turnieju była popularyzacja strzelectwa sportowego w środowisku  pracowników Urzędów i  Samorządów Lokalnych Powiatu  Myśliborskiego, rozwijanie i doskonalenie umiejętności strzeleckich  a także integracja środowiska pracowników administracji oraz   samorządów powiatu poprzez   sportową rywalizację. Mistrzostwa obejmowały trzy konkurencje strzeleckie: karabin, pistolet oraz strzelanie do tarcz biatlonowych dla każdej zawodniczki i zawodnika. Suma wyników indywidualnych decydowała o klasyfikacji drużynowej.

Po zapoznaniu  zawodników z przebiegiem turnieju oraz z warunkami bezpieczeństwa na strzelnicy przez Sędziego Głównego, Burmistrz Myśliborza - Pan Piotr Sobolewski oficjalnie otworzył zawody, które prowadzili sędziowie liniowi: Pan Andrzej Olejarz  oraz Pan Zenon Kraszewski i Pan Roman Czernielewski. Zespołowi sędziowskiemu przewodniczył  Pan Janusz Szyszko - sędzia strzelectwa sportowego. Dla usprawnienia  pracy  odczyt tarcz był wykonywany elektronicznie przy pomocy urządzenia DISAG w biurze obliczeń kierowanym przez Pana Dariusza Kufla i Pana Andrzeja Kowalskiego.  Kierownikiem zawodów był pan Pan Andrzej Olejarz, na którym spoczywała sprawność organizacyjna przebiegu turnieju oraz zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom strzeleckich zmagań.

Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze a ostra rywalizacja przebiegała do ostatniej konkurencji, tym bardziej, że na zwycięzców czekały okazałe puchary, medale oraz ciekawe  upominki. Po każdej konkurencji wywieszano bieżące wyniki, co podgrzewało rywalizację.

Zgodnie z regulaminem prowadzono klasyfikację indywidualną w kategorii kobiet i mężczyzn w trzech konkurencjach a także klasyfikację drużynową (trzech zawodników w drużynie). W oczekiwaniu na wyniki organizatorzy zapewnili strudzonym zawodnikom,  zaproszonym gościom oraz obsłudze turnieju gorący posiłek a wszystkim chętnym możliwość indywidualnego treningu strzeleckiego.

Podsumowania wyników dokonał sędzia główny Pan Janusz Szyszko a zdobyte trofea wręczali Burmistrz Myśliborza – Pan Piotr Sobolewski, oraz Kierownik zawodów – Pan Andrzej Olejarz.

W klasyfikacji indywidualnej (za trzy konkurencje) triumfowali :

- w kategorii pań: Dominika Bułgajewska (Starostwo Powiatowe w Myśliborzu) przed  Anną Sykuła (Nadleśnictwo Myślibórz) i Małgorzatą Piwowarczyk (Rada Miejska   Myślibórz)

- w kategorii panów : Jacek Wolanicki (Nadleśnictwo Myślibórz) przed  Arkadiuszem Gargolińskim  (Nadleśnictwo Myślibórz) i Piotrem Sobolewskim (Urząd Miejski Myślibórz)

Na koniec (w celu podgrzania atmosfery) ujawniona została klasyfikacja drużynowa :

Mistrzami całego turnieju została reprezentacja Nadleśnictwa Myślibórz  w składzie Anna Sykuła, Arkadiusz Gargoliński i Wolanicki Jacek przed reprezentacją Starostwa Powiatowego w Myśliborzu i Komendą Powiatową PSP.

Na zakończenie zawodów Burmistrz Myśliborza – Pan Piotr Sobolewski podziękował organizatorom za tak profesjonalnie przygotowany turnieju  zaś zawodnikom za osiągnięte wyniki oraz sportową postawę.

Wspólna pamiątkowa fotka uczestników mistrzostw zakończyła strzeleckie zmagania.

Tekst: Janusz Szyszko
Foto: Andrzej Kowalski