Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Smolnicy realizuje projekt "Tradycyjny Sad"

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Smolnicy na początku lutego 2021 roku przystąpił do ogólnopolskiego projektu grantowego pt. “Tradycyjny Sad”. Grupa chłopców pod nazwą “Mosowscy Ogrodnicy” rozpoczęła realizację zadań konkursowych tj. zdobyli niezbędną wiedzę z zakresu sadownictwa, tradycyjnych odmian drzewek owocowych, a następnie podzielili się nią ze swoimi kolegami i koleżankami  podczas apelu. Zwieńczeniem ponad miesięcznych zmagań jest projekt mini sadu.

W projekcie uczestniczy 9 wychowanków (D. Misztela, H. Banaszak, D. Pacholczyk, F. Zalewski, H. Kret, W. Cichy, P. Narczewski, A. Wiśniewski, A. Perz), ich opiekunem i inicjatorem włączenia się w akcję jest wychowawca Rafał Dubik. W realizację projektu włączyli się również inni nauczyciele. Pani Elżbieta Wojciechowska nauczycielka biologii i przyrody, przeprowadziła pogadankę pt. „Kuszenie starym jabłkiem”, która miała na celu przekazanie informacji jak ważne są owoce i sady w życiu człowieka. Ksiądz Marek Romańczuk przeprowadził katechezę pt. „Pamiętajmy o ogrodach ...- polskie sady jako dar Boga – Stwórcy”, która pogłębiła odkrywanie Bożego planu Stworzenia. Nauczyciel techniki i informatyki pan Tomasz Kurdzieko wraz z chłopcami stworzyli logo grupy i prezentację promocyjną.

Przed “Mosowskimi Ogrodnikami” jeszcze dużo pracy związanej z sadzeniem i pielęgnacją drzewek, ale chłopcy są pełni zapału. Minie jednak kilka lat, aż wychowankowie będą mogli delektować się pysznymi owocami.

 

Wychowawca w MOS/opiekun projektu

Rafał Dubik