Obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu

W dniu 10 listopada br. w Zespole Szkół im. Noblistów Polskich uczczone zostało Narodowe Święto Niepodległości. Przybyli zaproszeni goście, a wśród nich władze powiatu; Starosta Andrzej Potyra, Wicestarosta Alicja Prill i członek Zarządu Powiatu Mariusz Norsesowicz, dyrektorzy i przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji, rodzice uczniów oraz uczniowie i pracownicy szkoły.

Przy tablicy upamiętniającej „Twórców Niepodległości Ojczyzny” znajdującej się przy siedzibie Starostwa Powiatowego w Myśliborzu złożone zostały kwiaty i zapalone znicze.

Zawsze pamiętajmy o tamtych wydarzeniach, o krwi przelanej za naszą wolność.
Pielęgnujmy tożsamość narodową.

Na tę uroczystość złożyło się kilka ważnych okoliczności: Święto Niepodległości, dzień patronów naszej szkoły, ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz przekazanie stanowiska przewodniczącego samorządu uczniowskiego szkoły i przekazanie sztandaru, a także pierwsze prapremierowe wykonanie hymnu Noblistów:)

Świętowanie rozpoczęto tradycyjnie polonezem. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas I B TL, II B TL oraz II B LO, dzielnie wspierani przez szkolny chór. Pojawiło się kilka wierszy, pieśni patriotycznych, piosenek legionowych, wiele miłych słów, życzeń... W części oficjalnej było bardzo uroczyście i wzruszająco jednocześnie.

Impreza wypadła naprawdę pięknie.