Otwarte Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży w strzelaniu z broni pneumatycznej w Myśliborzu

W dniach  25-26 marca  br, na terenie strzelnicy Gminy  Myślibórz przeprowadzono Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży w strzelaniu z broni pneumatycznej. Turniej przebiegał indywidualnie dla każdej reprezentacji. Organizatorem  imprezy  był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu. Impreza realizowana była przy wsparciu Gminy Myślibórz  i Starostwa Powiatowego w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Myślibórz w 2022roku” , które wraz z Zarządem LOK przygotowały  upominki dla zwycięzców indywidualnych i drużynowych poszczególnych konkurencji.

Do strzeleckiej rywalizacji na bardzo profesjonalnie przygotowanym obiekcie przystąpiło 8 zespołów z Myśliborza, Dębna, Barlinka i Barnówka oraz seniorzy - łącznie 36 zawodniczek i zawodników.

Turniej przebiegał w warunkach ograniczeń sanitarno- epidemiologicznych w  bardzo przyjemnej atmosferze a ostra rywalizacja przebiegała do ostatniego dnia turnieju. Zawody prowadzili sędziowie liniowi: p. Waldemar Osóbka i Przemysław Bałuk  Zespołowi sędziowskiemu przewodniczył  p. Dariusz Kufel z Pyrzyc - sędzia strzelectwa sportowego a jednocześnie trener strzelectwa pracujący z pyrzycką młodzieżą. Kierownikiem zawodów był pan p. Zenon Kraszewski a biuro obliczeń wyników prowadził p. Roman Czernielewski..

Natomiast w grupie szkół średnich I m-ce zajęła reprezentacja ZSiPO w Myśliborzu w składzie Bartek Lewkowicz, Kacper Cynarski i Miłosz Szachnowski przed reprezentacjami OSiW Barlinek i ZS im. Noblistów Polskich Myślibórz.

Zgodnie z klasyfikacją indywidualną :

-  I  miejsce  w karabinie pneumatycznym w kat. młodzież do lat 14 wystrzelał: Patryk Dąbrowski  z  SP  nr 3 w Myśliborzu(303,6 pkt)  przed Jeremim Kociuckim  ( SP   nr 2 Myślibórz) oraz Filipem Dusińskim (SP nr 3    Myślibórz)

-   I  miejsce  w karabinie pneumatycznym w kat. młodzież 15 – 19 lat  wystrzelał Bartłomiej Lewkowicz  ( ZSiPO  w Myśliborzu) przed Dawidem Stawickim (OSiW OHP Barlinek) i Damianem Letkim  ( ZS im. Noblistów Polskich  Myślibórz)

Dla  grupy zaawansowanych zawodników przeprowadzono dodatkowo  kwalifikacje indywidualne  w   konkurencji karabin KPN 30 wg przepisów PZSS i ISSF. W tej konkurencji startowało 6  zawodników a zwycięstwo przypadło  Patrykowi   Dąbrowski (SP nr 3)) przed Jeremim Kociuckim ( SP nr 2)  i  Weroniką Matkowską (Staw).

Dodatkowo zgodnie z regulaminem zawodów  przeprowadzono  rozgrywkę strzelecką w karabinie w kategorii seniorzy. W tej grupie triumfowała  p. Weronika Matkowska  przed Romanem Czernielewskim  (SP nr 2  Myślibórz).i Robertem Skwarną (Myślibórz)

Ciekawostką całego turnieju był udział najmłodszych adeptów sztuki strzeleckiej reprezentujących I klasę SP nr 3  - Antka Dubickiego i Szczepana Cynarskiego, którzy zaliczyli skróconą konkurencję (Kpn 10)    osiągając wysokie wyniki 98 i 95 pkt. Po zakończeniu strzelania chłopcy zostali uhonorowani statuetkami , medalami i drobnymi upominkami.

Podsumowanie całego turnieju odbyło się w dniu 26 marca w kameralnych warunkach a zwycięzcom zawodów wywalczone trofea wręczał w imieniu organizatorów p. Janusz Szyszko – Prezes  Powiatowej Organizacji Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu.

Wręczanie  rozpoczęto od wyłonionej najlepszej zawodniczki turnieju w klas. OPEN – została nią Weronika Matkowska, która otrzymała Puchar ufundowany przez Wicestarostę Powiatu Myśliborskiego – p. Alicję Prill, oraz  nagrodę rzeczową. Puchar Prezesa ZP LOK w Myśliborzu przypadł najlepszemu zawodnikowi turnieju – Patrykowi Dąbrowskiemu.

Następnie już wg grup wiekowych  po kolei przekazywano laureatom indywidualnym i grupowym zdobyte trofea.

Organizatorzy dziękują serdecznie  kadrze instruktorskiej i młodzieży za osiągnięte wyniki i sportową postawę w trakcie strzeleckiej  rywalizacji,  Burmistrzowi Myśliborza, pracownikom Wydziału Edukacji i Spraw Organizacyjnych  oraz  Wicestaroście Myśliborskiemu  za przygotowanie  bardzo przydatnych upominków jednocześnie promujących miasto i gminę, powiat myśliborski oraz Nadleśnictwo.  Dziękujemy również składowi sędziowskiemu i organizacyjnemu słowa uznania i podziękowania za sprawne i bezpieczne przeprowadzenie Mistrzostw.

Tekst: Janusz Szyszko

Foto:  Piotr Czaczka