Powiat Myśliborski wyróżniony w Konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Samorządowy Lider Współpracy z NGO”.

We wtorek, 20 września 2022 roku podczas XVI Zachodniopomorskiego Forum Pełnomocników ds.  NGO uroczyście ogłoszono wyniki konkursu.

grupa osób kobiety i mężczyżni na tle zdjęć ze statutkami NGO

Konkurs marszałka rozstrzygany jest już po raz dziesiąty. Niezmiennie jego celem jest pokazywanie i promowanie dobrych praktyk z zakresie współpracy między lokalnymi samorządami a organizacjami pozarządowymi.

– Tym konkursem doceniamy współpracę z trzecim sektorem. A organizacje pozarządowe  robią dużo, i robią to w sposób innowacyjny. NGO działają w wielu sektorach. I wszystkie dają więcej niż otrzymują, i to jest ten wspaniały fenomen. Cenię niezależność myślenia i podejmowania odważnych decyzji w zmienianiu świata na lepszy, a NGO’sy realizują swoje cele statutowe we własny sposób, na własną odpowiedzialność.  Wszystkim Państwu serdecznie dziękuję za udział w konkursie – mówił Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Przedmiotem oceny była współpraca prowadzona z organizacjami pozarządowymi od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 r. Komisja konkursowa przy ocenie wniosków zwracała uwagę m.in. na efekty zrealizowanych inicjatyw, współpracę z organizacjami pozarządowymi, wolontariuszkami i wolontariuszami.

O tytuł walczyły następujące JST z regionu: Miasto Stargard, Miasto Kołobrzeg, Powiat Gryfiński, Powiat Choszczeński, Powiat Koszaliński, Powiat Myśliborski, Powiat Łobeski, Gmina Goleniów, Gmina Dębno, Gmina Trzcińsko-Zdrój, Miasto Darłowo, Gmina Czaplinek, Gmina Mielno, Gmina Lipiany. Samorządy oceniane były w czterech kategoriach:

• Miasta powyżej 40 tys. mieszkańców i miasta na prawach powiatu
  • Powiaty
  • Gminy liczące 15-40 tysięcy mieszkańców
  • Gminy liczące poniżej 15 tysięcy mieszkańców.

W kategorii „Powiaty” zwyciężył Powiat Koszaliński.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Powiat Myśliborski.

.

Gratulacje oraz okolicznościową tabliczkę z grawerem odebrała z rąk Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza Pani Róża Werocy – Pełnomocnik Starosty Myśliborskiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. W spotkaniu uczestniczyły przedstawicielki  Stowarzyszenia Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” w Myśliborzu Pani Katarzyna Mazur – Kowalewska oraz Pani Patrycja Kowalska – Łastowska, które rekomendowały wniosek Powiatu Myśliborskiego do przedmiotowego konkursu.

.

Więcej na https://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/wspieraja-i-dzialaja-przedstawiamy-samorzadowych-liderow-wspolpracy-z-ngo-2022

Prezentacja Powiatu Myśliborskiego

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego