Raport z budowy ścieżki pieszo – rowerowej pomiędzy miejscowościami Dębno i Mostno

Trwają prace przy budowie budowie ścieżki pieszo-rowerowej w pasie drogi powiatowej nr 2134Z prowadzącej z Dębna do miejscowości Mostno. Na koniec czerwca zaawansowanie rzeczowe na tej inwestycji wynosiło już 29,59%. Do chwili obecnej wykonano wycinkę zieleni kolidującej z przebiegiem ścieżki, wykorytowano drogę oraz wykonano podbudowy z kruszywa łamanego wraz z przebudową istniejących zjazdów z drogi powiatowej. Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym prace postępują zgodnie z założonym harmonogramem.

Realizacja zadania jest finansowana ze środków Powiatu Myśliborskiego przy współudziale środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) przeznaczonego na poprawę bezpieczeństwa na drogach lokalnych, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, oraz dzięki wsparciu finansowemu ze strony Gminy Dębno.