Raport z miejsca prowadzenia remontu nawierzchni drogi powiatowej nr 2111Z

rfrd

Trwają intensywne prace przy realizacji zadania pn. „Remont drogi powiatowej nr 2111Z na terenie Gminy Nowogródek Pomorski i Gminy Barlinek”. W maju wykonano i oddano do użytku wyremontowany odcinek drogi powiatowej pomiędzy miejscowościami Nowogródek Pomorski i Kinice, natomiast obecnie trwają prace na odcinku drogi pomiędzy miejscowościami Rychnów i Moczkowo. Zaawansowanie rzeczowe na zadaniu remontowym, na koniec miesiąca rozliczeniowego, wynosi 84,3 % zaplanowanego zakresu robót.

Wykonawcą robót jest firma Emulex Kalinowski Sp. z o.o. z siedzibą w Stargardzie. Zgodnie z zawartą umową wartość robót drogowych została wyceniona na kwotę 1.427.918,07 zł, a ostateczny termin zakończenia prac wyznaczono maksymalnie do 8 października 2024 r.

Zadanie realizowane jest w ramach programu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przeznaczonego na remonty dróg lokalnych w latach 2023-2024 roku.