W dniu 12 września br. w Starostwie Powiatowym w Myśliborzu została podpisana umowa pomiędzy Powiatem Myśliborskim a firmą Budromex Radom Sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu, na realizację zadania pn. „Remont drogi powiatowej nr 2136Z na odcinku od miejscowości Dębno do miejscowości Boleszkowice”. Powiat Myśliborski reprezentowali Starosta Myśliborski Andrzej Potyra oraz Wicestarosta Alicja Prill, natomiast spółkę Budromex Radom reprezentował Prezes Zarządu Paweł Podsiadły. Wartość zadania wynikająca z zawartej umowy opiewa na kwotę 1.805.595,23 zł.

Zadanie obejmuje remont nawierzchni drogi powiatowej nr 2136Z na odcinku od miejscowości Dębno (ulica Chojeńska) do miejscowości Boleszkowice (ulica Słoneczna).

W ramach zadania zostanie wykonane podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni wraz z profilowaniem poboczy, miejscowym frezowaniem i wyrównaniem nawierzchni. Pracami zostanie objęty odcinek drogi powiatowej nr 2136Z zaczynający się od ulicy Chojeńskiej w miejscowości Dębno, który następnie przechodzi przez miejscowości Oborzany oraz Wysoka i kończy się na wysokości skrzyżowania ulic Słoneczna i Poniatowskiego w miejscowości Boleszkowice. Łączna długość wyremontowanego odcinka drogi powiatowej wyniesie 8,9 km.

Przedmiotowe zadanie jest realizowane przy współudziale finansowym Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, Gminy Boleszkowice oraz Gminy Dębno.

Zgodnie z zawartą umową Wykonawca zobowiązany jest zakończyć prace remontowe do dnia 11.08.2023r.