Rozpoczęły się prace związane z remontem drogi powiatowej nr 2111Z pomiędzy miejscowościami Nowogródek Pomorski i Kinice

logo

W grudniu br. rozpoczęły się prace związane z realizacją zadania pn. „Remont drogi powiatowej nr 2111Z na terenie Gminy Nowogródek Pomorski i Gminy Barlinek”. W ramach robót przygotowawczych Wykonawca wykonał ścinkę zawyżonego pobocza o łącznej powierzchni 3.600 m2 i przygotował plac budowy do realizacji robót głównych. Ze względu na trwające zimowe warunki pogodowe rozpoczęcie robót głównych związanych z wykonaniem nawierzchni bitumicznej planowane jest kwiecień 2024r.

Wykonawcą robót jest firma Emulex Kalinowski Sp. z o.o. z siedzibą w Stargardzie. Zgodnie z zawartą umową wartość robót drogowych została wyceniona na kwotę 1.427.918,07 zł, a ostateczny termin zakończenia prac wyznaczono na 8 października 2024 r.

Zadanie realizowane jest w ramach programu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przeznaczonego na remonty dróg lokalnych w latach 2023-2024 roku.