Spotkanie informacyjne w ramach partnerstwa wodnego

W Starostwie Powiatowym w Myśliborzu odbyło się spotkanie w ramach projektu pn. „Tworzenie Lokalnych Partnerstw ds. Wody (LPW)” zorganizowane przez Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.

Podczas spotkania poruszone zostały tematy związane m. in. ze stanem infrastruktury wodnej, zasobami wodnymi, potrzebami w zakresie nawadniania, a także nt. źródeł finansowania niezbędnych inwestycji w urządzenia melioracyjne. Na podstawie zebranych informacji opracowany zostanie raport, który będzie zawierał diagnozę dot. stanu gospodarki wodnej w powiecie myśliborskim.

Pani Alicja Prill, Wicestarosta Myśliborski, witając uczestników spotkania podkreśliła, że tylko poprzez realne zaangażowanie się w proces zawiązywania Partnerstwa zarówno  rolników, mieszkańców obszarów wiejskich jak i instytucji odpowiedzialnych za właściwą gospodarkę wodna w regionie, możliwe będzie podejmowani wspólnych działań na rzecz racjonalnej gospodarki wodnej w powiecie.

Pan dr Adam Brysiewicz, dyrektor Ośrodka Technologiczno-Przyrodniczego w Szczecinie przedstawił wstępne wyniki analizy powiatu pod kątem istniejącej infrastruktury wodnej.

Dzięki temu będzie możliwe opracowanie katalogu inwestycji, które są niezbędne w celu zapewnienia retencji wodnej w powiecie – podsumował   Pan Adam Kalinowski, zastępca dyrektora ZODR w Barzkowicach.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu LPW na stronie ZODR w Barzkowicach www.zodr.pl w zakładce: https://zodr.pl/lpw2020/lpw2020.html